lifestyle
95 proc. ciała ma w tatuażach. Trollom zawsze mówi to samo
Sarah McBride

Pierwsza transpłciowa senator USA odpowiada hejterom na Twitterze (zaorane)

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.11.2020 16:20

W Stanach Zjednoczonych dzieją się historyczne rzeczy i wcale nie chodzi o zmianę na fotelu prezydenta. Wkrótce urząd senatora w USA po raz pierwszy obejmie transpłciowa osoba, Sarah McBride. Zobaczcie, jak radzi sobie z hejterami w internecie!

Sarah McBride zwyciężyła w wyścigu o fotel senatora w wyborach, które odbyły się na początku listopada. O zaufanie społeczeństwa zabiegała w stanie Delaware (sprzyjającym Demokratom), położonym na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W tweecie udostępnionym tuż po wygranej McBride napisała, że w demokratycznym świecie jest wystarczająco dużo miejsca, aby mogły w nim żyć osoby LGBTQ+.

W przemowie z okazji zwycięstwa przyszła senator podziękowała swoim wyborcom, że zagłosowali, oceniając jej pomysły, a nie tożsamość. McBride w przeszłości udzielała się jako przewodnicząca samorządu na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie. Pomagała w kampaniach politycznych dla Matta Denna, a następnie u byłego gubernatora, Jacka Markella.

trwa ładowanie posta...

Sarah McBride odpowiada hejterom na Twitterze

Radość z odniesionego sukcesu McBride próbują ostudzić transfobicznie nastawieni użytkownicy Twittera. Sarah, która pewnie nieraz musiała mierzyć się z hejterami, nie wdaje się z takimi ludźmi w zbędną dyskusję i miażdży ich siłą argumentów. Jakich? Zerknijcie na poniższego screena i przyznajcie, że riposta McBride jest doskonała!

trwa ładowanie posta...

Chcecie wiedzieć, jak zwracać się do osób transpłciowych? Tłumaczymy to w krótkim poradniku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Platoseksualność. Nowy trend rozgrzewa sieć