lGBT+
"Barwy Szczęścia" - odc. 2699.TVP pokaże pocałunek dwóch kobiet
transpłciowa lalka Barbie

Pierwsza, transpłciowa lalka Barbie wzorowana na Laverne Cox pozwala odzyskać dzieciństwo

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Laverne Cox
Anna RusakAnna Rusak,27.05.2022 13:30

Na rynku pojawiła się pierwsza, transpłciowa lalka Barbie. Wzorowana jest na aktorce i producentce Laverne Cox, która sama przyznaje, że lalka pozwala "odzyskać wewnętrzne dziecko"

bGyrTcib

Lalki Barbie stają się coraz bardziej inkluzywne. Niedawno pisaliśmy o lalce, która ma aparat słuchowy, jakiś czas temu pojawiły się też olimpijskie Barbie o różnych kolorach skóry. Teraz czas na Barbie LGBTQ+!

Firma Mattel właśnie wprowadziła na rynek pierwszą, transpłciową lalkę Barbie. Twórcy, tworząc ją, wzorowali się na Laverne Cox.

bGyrTcid

Pierwsza transpłciowa lalka Barbie od Matelle

Laverne Cox to znana transpłciowa aktorka i producentka, którą możecie kojarzyć z takich produkcji jak "Orange is the New Black" czy filmu "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Teraz na rynek trafiła lalka Barbie, która jest wzorowana właśnie na niej.

trwa ładowanie posta...

Lalka ubrana jest w ciemnoczerwony gorset i tiulową spódnicę. Poza tym nosi buty na wysokim obcasie i body. Jak mówi wiceprezeska wykonawcza Barbie Lisa McKnight nowa transpłciowa laka ma podkreślać akceptację i tolerancję.

bGyrTcif


Jesteśmy dumni, że podkreślamy znaczenie integracji i akceptacji w każdym wieku oraz doceniamy znaczący wpływ Laverne na kulturę.

Lalka Barbie wzorowana na Laverne Cox to odzyskiwanie dzieciństwa

Dla samej Cox transpłciowa lalka Barbie ma również ogromne znaczenie. Sama przyznaje, że jako dziecko nie mogła bawić się lalkami i uważa, że taka Barbie będzie dla wszystkich dzieci - szczególnie tych transpłciowych - naprawdę ważna. Dla niej samej uczestniczenie w powstawaniu tej lalki było "odzyskiwaniem wewnętrznego dziecka".

trwa ładowanie posta...


To, co jest najbardziej ekscytujące w jej pojawieniu się na rynku to to, że transpłciowi młodzi ludzie mogą ją zobaczyć, mogą ją kupić i bawić się z nią. Nie mogę się doczekać, aż fani znajdą moją lalkę na półkach i będą mieli okazję dodać do swojej kolekcji lalkę Barbie wzorowaną na osobie transpłciowej.

bGyrTcil


Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w tym procesie. To proces odzyskiwania mojego wewnętrznego dziecka, uzdrawiania go, dawania mu tego, czego nie dostało za pierwszym razem.

To niewątpliwie bardzo ważny ruch ze strony firmy Mattel. Dzięki tej transpłciowej lalce na pewno wiele dzieci poczuje, że są akceptowane, a ich dzieciństwo będzie pełniejsze. Obecność tej Barbie na pewno też normalizuje transpłciowość, a to przecież coś, co zawsze i wciąż jest nam potrzebne.

trwa ładowanie posta...

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Lolek,zgłoś
Wzorowana na tej osobie, ale nikt nie powiedział że lalka od pasa w dół wygląda jak Ken. Chyba że jest gdzieś dostęp do tego typu informacji, bo w artykule nic nie widać?
Odpowiedz
1
like
2
dislike
Jaay,zgłoś
Nie. To po prostu lalka wzorowana na facecie przebranym za babę. Ken w sukience.
Odpowiedz
0
like
4
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (3)
arrow
Niebinarna Emma Corrin apeluje o neutralne płciowo Oscary