serial
Gwiazda "The Last of Us" robi coming out. To osoba niebinarna
transpłciowa aktorka "Doktor Who" Yasmin Finney

"Doktor Who" ogłasza, że do obsady dołączyła transpłciowa aktorka. Znacie ją z serialu Netflixa

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Yasmin Finney, twitter
Anna RusakAnna Rusak,18.05.2022 15:00

O najnowszym sezonie "Doktora Who" na pewno będzie głośno i to nie tylko za sprawą Ncuti Gatwy z "Sex Education", który wcieli się w główną postać serii. Do serialu dołączyła właśnie transpłciowa aktorka.

Twórcy "Doktora Who" nie zatrzymują się w zaskakiwaniu fanów wiadomościami. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w najnowszym sezonie w głównej roli w serialu zobaczymy Ncuti Gatwę z "Sex Education".

Teraz przyszła kolej na nowe, dość zaskakujące dla wielu ogłoszenie. Do obsady najnowszej serii "Doktora Who" dołączyła właśnie transpłciowa aktorka, którą część z was już zapewne bardzo dobrze zna.

Transpłciowa aktorka w "Doktorze Who"

Jeśli już wcześniej oglądaliście "Doktora Who", to pewnie wiecie, kim jest Rose. Ta asystentka doktora znana jest wszystkim fanom serii. W latach 2005-2010 odgrywała ją Billie Piper, a w najnowszym sezonie w jej rolę wcieli się Yasmin Finney.

trwa ładowanie posta...

Finney jest transpłciową aktorką, którą kojarzą wszyscy widzowie "Heartstoppera". W tym serialu Yasmin wcielała się w Elle Argent, czyli przyjaciółkę jednego z głównych bohaterów serii.

Fani "Doktora Who" zachwyceni transpłciową aktorką

To oczywiście nie pierwsza reprezentantka transpłciowej społeczności w uniwersum "Doktora Who". Pierwszą aktorką transpłciową była Bethany Black. Sama Yasmin przyznaje, że dołączenie do obsady jest dla niej wielkim wydarzeniem.

Gdyby ktoś powiedział ośmioletniej Yasmin, że pewnego dnia zagra w tym ikonicznym serialu, nigdy w życiu nie uwierzyłabym tej osobie. Docenienie mnie przez Russela (showrunner serialu) i obsadzenie w uwielbianym przez tyle osób serialu, to dla mnie naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

- doctorwho.tv
trwa ładowanie posta...

Trzeba przyznać, że fani podzielają jej entuzjazm. Szczególnie queerowa część widzów nie może się doczekać, by zobaczyć ją w roli Rose. Część z nich zaznacza też, że to dość spore wydarzenie, bo jednak wciąż stosunkowo rzadko zdarza się, by transpłciowa aktorka wcielała się w cispłciową postać.

Twórcy "Doktora Who" naprawdę wiedzą, jak iść z duchem czasu. Jestem przekonana, że serią, dzięki takim posunięciom, zainteresują się też osoby, które do tej pory z niezbyt interesowały się tym serialem. Cóż, pozostaje nam więc czekać na przyszły rok i premierę nowego sezonu!

trwa ładowanie posta...

Źródło: doctorwho.tv

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Nie dość, że Doctor Who to jakaś karykatura, to jeszcze dodali chłopa co się za babę przebrał jako partnera...
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
"The Last of Us" i gejowski wątek miłosny. Jak było w grze?