społeczeństwo
Fundacja Godek kontra ONZ. Chodzi o "Traktat o zbrodniach przeciwko ludzkości"
Jasna Góra

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze porównuje wojnę w Ukrainie do aborcji. WTF?!

Źródło zdjęć: © JasnaGóra, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,21.03.2022 11:30

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasnej Górze zakończona sukcesem. Udało im się porównać wojnę w Ukrainie do aborcji, a przy okazji skrytykowali ekologiczne postawy. Kaja Godek musi skakać z radości.

bGxnKhiX

Obrońcy życia nie zamierzają przestać. W sobotę część z nich uczestniczyła w 42. Pielgrzymce Obrońców Życia, która miała być częścią II Tygodnia Modlitwy o Ochronę Życia. We mszy świętej mieli brać udział przedstawiciele ruchów pro-life. Tak, nie obyło się bez nawiązań do wojny.

Mszę odprawiał metropolita częstochowski, apd Wacław Depo. W swoim kazaniu odwoływał się oczywiście do aborcji, ale oprócz tego poruszył też kwestię wojny w Ukrainie, konsumpcjonizmu, a nawet ekologii.

"Najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji"

Jeśli wiecie, jakie przesłanie szło za ulotkami wręczanymi przez fundację Kai Godek, to domyślacie się pewnie, jakie słowa padły podczas tego wydarzenia. "Przesłanie" pielgrzymki mówi w zasadzie samo za siebie.

bGxnKhiZ


W trudnym czasie wojny, gdy każdego dnia oglądamy zniszczone przed rosyjskiego agresora domy, szpitale, szkoły czy domy dziecka, apelujemy, aby w działaniach pro-life skupić się na pokazywaniu piękna, dobra i miłości. Starajmy się o to, by w przestrzeni publicznej nie zabrakło przekazu afirmującego dziecko poczęte i podkreślającego piękno macierzyństwa.

- jasnagora.com
trwa ładowanie posta...

Metropolita modlił się też o to, by wojna w Ukrainie się zakończyła, a na profilu Jasnej Góry pojawił się wpis, który porównywał aborcję do wojny. Możemy przeczytać, że to ten zabieg sprawia, że zabijanych jest więcej osób. Oczywiście, tak jak w przypadku fundacji Godek, pojawiło się też nawiązanie do środowisk proaborcyjnych, które mają pomagać Ukrainkom.

bGxnKhjb


Choć wojna zbiera tragiczne żniwo i wciąż rośnie liczba ofiar, to jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji.

- Jasna Góra TT


Środowiska przeciwne życiu, promujące śmierć, działają bardzo agresywnie. Zgłosiły projekt ustawy "Legalna aborcja bez kompromisów", który zakłada wprowadzenie aborcji na życzenie, a w pewnych sytuacjach możliwość zabijania dzieci aż do końca trwania ciąży. Z kolei w obliczu wojny na Ukrainie, skrajnie lewicowe feministki pomagają w aborcjach ukraińskich, nienarodzonych dzieci.

- jasnagora.com
trwa ładowanie posta...

Omijają zakaz aborcji i nie chcą rodzić dzieci, bo są eko

Poza tym w kazaniu oczywiście pojawiła się kwestia zakazu aborcji. Apd Depo mówił o presji wywieranej na lekarzy, która sprawia, że "niestety" kobiety dostają zaświadczenie o stanie zagrożenia swojego zdrowia psychicznego i dzięki temu mogą dokonać potępianego przez obrońców życia zabiegu.

bGxnKhjh

Nie można zabijać dziecka z powodu złego samopoczucia matki i jej stresów. Życie dziecka jest dużo ważniejszym darem.

Problemem, z jakim mierzą się przeciwnicy aborcji, miałyby być też działania ruchów ekologicznych. Najwyraźniej niektórym nie podoba się fakt, że nie wszystkie osoby chcą mieć dzieci, bo "zbyt duża liczba ludności zanieczyszcza środowisko". Dechrystianizacja i depopulacja to bardzo "poważny" problem.


Obecnie dominuje indywidualizm, chcemy poprawiać komfort życia, ale czynić to kosztem dzieci. Dodatkowo słyszymy hasła ekologów, że zbyt duża liczba ludności zanieczyszcza środowisko

- wyborcza
trwa ładowanie posta...

Cóż, nic się nie zmienia. Ekologia to wciąż dla niektórych "wymyślony problem", aborcja jest złem najgorszym i można ją bez problemu porównywać do tragicznej wojny w Ukrainie. Przy okazji zaznaczając, że w państwie polskim Ukrainki nie mają prawa decydować o swoim ciele. Za to mogą podziwiać te wcale niedrastyczne bilbordy i patrzeć na rozerwane płody na ulotkach. Naprawdę ciężko zrozumieć, jak można tak często mówić o empatii i przejawiać ją w tak małym stopniu.

trwa ładowanie posta...

Źródła: http://jasnagora.com, czestochowa.wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
80 proc. Polek doświadczyło molestowania seksualnego. Może zmiana prawa?