zdrowie-psychiczne
Jak się wyzywać? Nie mówić "świnia" – to nie fair wobec świni
PD

Pete Davidson o życiu z boderline: ,,Nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić"

MTB,03.02.2021 10:50

W rozmowie z Glenn Close, komik poruszył temat swojego zdrowia psychicznego. Zwierzył się z emocji towarzyszących mu po usłyszeniu diagnozy swojego zaburzenia.

bDIyMFFf

W segmencie magazynu Variety ,,Actors on Actors" Pete Davidson odbył rozmowę z siedmiokrotnie nominowaną do Oscara Glenn Close. Wspomniał tam o swoich zmaganiach z osobowością borderline.

Rozmawiając o siostrze Glenn Close, cierpiącej na zaburzenie afektywne dwubiegunowe, Pete opowiedział o własnych przeżyciach związanych z walką z zaburzeniem, a w szczególności o okresie przed diagnozą: ,,Zawsze byłem jakiś zdezorientowany, myślałem, że coś było nie tak i nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić".

Wspominając moment otrzymania diagnozy, Pete wyjaśnił: ,,Kiedy ktoś w końcu powie Ci [co się dzieje] to jest tak, jakby kamień spadł Ci z serca. Od razu czujesz się dużo lepiej".

bDIyMFFh

W 2016r., przed diagnozą, Pete własnowolnie udał się na odwyk. Komik myślał, że to nadmierne palenie marihuany powodowało u niego problemy psychiczne, o czym opowiedział w wywiadzie dla WTF With Marc Maron.

W zeszłym roku, w rozmowie z Charlamagne Tha God, Pete zwierzył się z tego, jak wygląda jego życie po diagnozie: ,,Budzę się przygnębiony, ale teraz już wiem, jakie kroki podjąć. Muszę wyjść na zewnątrz, pobyć trochę w słońcu, iść na spacer. Chodzi o to, aby dobrze zaprogramować swój mózg".

W tym samym wywiadzie wspomniał o swoich zmaganiach z myślami samobójczymi. Powiedział, iż rzeczywiście rozważał samobójstwo, jednak ostatecznie ze względu na mamę i siostrę nie odważyłby się podjąć tej decyzji.

Komentarze (0)
arrow
"Zoom fatigue" – zmęczenie wideokonferencjami. Jak sobie z tym radzić?