The Neighboyrhood perkusista

Perkusista The Neighbourhood oskarżony na Instagramie o molestowanie

Źródło zdjęć: © Creative Commons CC-BY-SA-3.0 de, Stefan Brending, twitter, wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,15.11.2022 14:00

Perkusista The Neighbourhood Brandon Fried wyleciał z zespołu. Wszystko przez oskarżenia na Instagramie dotyczące molestowania. Fani jednak martwią się o kogoś innego.

O zespole The Neighbourhood ostatnio mówi się całkiem sporo, a to za sprawą związku członka tego zespołu - Jessa Rutherforda - z piosenkarką Billie Eilish. Fanom nie do końca podoba się związek pary, bo mają wątpliwości co do różnicy wieku między artystami. Jess ma 31 lat, a Billie 19.

Teraz zespół musi się mierzyć z kolejnym problemem. Perkusista The Neighbourhood - Brandon Fried - został oskarżony na Instagramie o obmacywanie innej piosenkarki. Zespół i Fried już skomentowali sprawę, ale to nie uspokoiło fanów.

Perkusista The Neighbourhood oskarżony na Instagramie o molestowanie

Członkini zespołu indie pop The Marías Maria Zardoya w niedzielę 13 listopada na Instagramie oskarżyła perkusistę zespołu The Neighbourhoodmolestowanie. Napisała, że Brandon Fried obmacywał ją w barze, a całe wydarzenie było dla niej jedną z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji w całym życiu.

"Zeszłej nocy byłam w barze i zostałam tam obmacana pod stołem przez Brandona Frieda, perkusistę The Neighbourhood. To była jedna z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczyłam. Poczułam, że narusza to moją przestrzeń, prywatność i ciało" - napisał Zardoya na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

The Neighbourhood wyrzuca Brandona Frieda

Zespół bardzo szybko odniósł się do zarzutów. Na Instagramie The Neighbourhood pojawiło się oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że pozostali członkowie nie akceptują takiego zachowania i kończą współpracę z perkusistą Brandonem Friedem.

"Jesteśmy wdzięczni Marii za to, że to zgłosiła. Nie tolerujemy jakiegokolwiek niewłaściwego zachowania wobec kobiet. W związku z działaniami Brandona nie będzie on już członkiem The Neighbourhood" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

trwa ładowanie posta...

Sam Fried również na Instagramie odniósł się do oskarżeń o molestowanie. Napisał, że bardzo mu przykro, a jego działania były niewybaczalne. Przyznał, że był wtedy pod wpływem i po całej tej sprawie zamierza zająć się swoimi problemami.

"Bardzo mi przykro z powodu Marii. Moje działania były niewybaczalne i nie do zaakceptowania. Nie odzwierciedlają tego, kim jestem jako człowiek, ale wyraźnie pokazują to, kim staję się pod wpływem. Oczywiście muszę zająć się moimi problemami związanymi z nadużywaniem alkoholu oraz substancji odurzających i w związku z tym teraz szukam pomocy" – napisał Fried na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Fani martwią się o Billie Eilish

Perkusista The Neighbourhood przeprosił też fanów za to, że ich zawiódł. Oni z kolei już zastanawiają się nad scancellowaniem zespołu. Poza sytuacją z molestowaniem, wciąż martwi ich grooming i związek Billie i z Jessem.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W każdym razie warto jeszcze zaznaczyć, że o ile Billie może robić i wiązać się z kim chce, to zachowania perkusisty The Neighbourhood nie można w żaden sposób usprawiedliwić. Pod wpływem, czy nie, Brandon Fried ani żaden inny człowiek nigdy nie powinien dopuszczać się takiego zachowania. Przypominam przy tym, bo wiem, że niektórzy mają z tym problemy, że i obmacywanie, i zaczepne teksty, i gwizdanie są formą molestowania, o czym mówił raport, który powstał w ramach akcji "Stand Up" i metody 5D.

The Neighbourhood - Sweater Weather (Official Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0