Harry Styles czapki nazizm

Harry Styles oskarżony o promowanie nazizmu. Poszło o czapkę

Źródło zdjęć: © Harry Styles, Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,06.09.2022 19:00

Harry Styles w trakcie trasy koncertowej "Love On Tour" sprzedaje merch nawiązujący do albumu "Harry’s House". Jeden z produktów został właśnie wycofany, bo Stylesa oskarżono o nawiązywanie do nazizmu.

Wszyscy, którzy już mentalnie przygotowują się na koncert Harrego Stylesa w Warszawie, z pewnością myślą o tym, co założą na to wielkie wydarzenie. Biorąc pod uwagę dotychczasową liczbę tiktoków, przedstawiających pomysły na stylizacje, będzie w czym wybierać jeśli chodzi o inspirację.

Oczywistym i dość prostym wyborem jest merch, który Styles wypuścił przy okazji promocji albumu "Harry’s House". Teraz artysta musiał wycofać jeden z produktów. Wszystko przez nazistowskiego skojarzenia.

Czapki Harrego Stylesa nawiązują do nazizmu?

Harry Styles, tak jak właściwie wszyscy artyści, razem z najnowszym albumem i trasą koncertową "Love On Tour", wydał unikalny merch nawiązujący do "Harry’s House". Znajdziecie w nim m.in. koszulki z domem Harrego i skarpetki.

trwa ładowanie posta...

Kontrowersje wzbudziła jednak pozornie zwyczajna, czarna czapka z daszkiem. Fani dzielili się zdjęciami wszytymi na odwrocie przedmiotu inicjałami "HH". Skojarzyły im się ze zwrotem "Heil Hitler" i oskarżyli Stylesa o nazistowskie nawiązania. Zaapelowali, by Harry usunął go ze sklepu.

"…proszę usunąć to [skrót HH] z merchu, ponieważ jest to bardzo wzywającym i bolesnym [symbolem] nie tylko dla Niemców, ale ZWŁASZCZA dla Żydów".

trwa ładowanie posta...

Harry Styles wycofuje czapki przez nazistowskie skojarzenia

Oczywiście "HH" na czapkach Harrego Stylesa wcale nie jest skrótem, który wziął się od tego nazistowskiego zawołania, a od nazwy nowego albumu artysty - "Harry’s House". Uwagi fanów nie pozostały jednak bez odpowiedzi.

Choć ani Harry, ani nikt z jego zespołu nie odniósł się do tych kontrowersji, produkt został wycofany, a następnie zmieniony. Teraz w ramach "Love One Toure" będziecie mogli kupić czarne czapki bez skrótu, z pełnym "Harry’s House" na odwrocie.

trwa ładowanie posta...

Trzeba przyznać, że interpretacja "HH" przez niektórych fanów jest naprawdę dość zaskakująca, szczególnie że większość z nich powinna jednak wiedzieć, jak nazywa się album Stylesa. Dobrze jednak, że artysta szybko zareagował i zmienił merch. Na pewno nie chciałby, żeby jakikolwiek jego fan czy fanka poczuli się urażeni.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
Niedługo picie wody będzie nazizmem bo Hitler też przecież pił.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się