Pełnia Księżyca w lutym w Lwie Pełnia Śnieżnego Księżyca

Pełnia Księżyca w Lwie w lutym. Co da nam Śnieżny Księżyc?

Źródło zdjęć: © Canva, Greta Grygorowicz, TikTok, Złap nadzieję_Joanna Zielińska
Anna RusakAnna Rusak,03.02.2023 07:00

Pełnia Księżyca w lutym wypada w znaku Lwa i bywa również nazywana Pełnią Śnieżnego Księżyca. Zodiakary tłumaczą, czemu to idealny moment, by mówić innym o tym, co czujemy.

Tak, w końcu nastał moment, w którym wszyscy możemy odetchnąć. Po licznych retrogradacjach przyszedł czas spokoju i pomyślności, czego zapowiedzią był już ostatni nów księżyca w Wodniku, który był jednym z najlepszych momentów w roku.

Przed nami kolejny ważny dzień, czyli pełnia Księżyca w Lwie. Kiedy wypada pełnia Księżyca w lutym i czemu nazywamy ją Pełnią Śnieżnego Księżyca?

Pełnia Śnieżnego Księżyca w lutym 2023

Już 5 lutego będziemy mogli doświadczyć drugiej w tym roku pełni Księżyca. Szczyt tego zjawiska wypadnie około godziny 19.30, ale obserwacje można rozpocząć już o godzinne 16. Tym razem pełnia Księżyca wypada w znaku Lwa i warto pamiętać, że jej moc odczuwamy również kilka dni przed i po pełni.

Jak w przypadku każdej pełni i ta ma kilka swoich zwyczajowych nazw. Jak informują wiadomosci.wp.pl, pełnia Księżyca w Lwie ma aż 10 różnych nazw, ale najczęściej bywa nazywana Pełnią Śnieżnego Księżyca.

"Najczęściej określa się ją jako Pełnię Śnieżnego Księżyca lub Głodną Pełnię Księżyca. Pozostałe nazwy, które są łączone z dopełnieniem cyklu Srebrnego Globu w lutym to: Snow Moon, Burzowa Pełnia, Pełnia Księżyca Lodu, Rogaty Księżyc, Dziki Księżyc, Księżyc Oczyszczającej Czerwieni, Księżyc Srogiej Zimy, Księżyc Przyspieszający oraz Solmonath" czytamy na wiadomosci.wp.pl.

trwa ładowanie posta...

Jak przygotować się na pełnię Księżyca w lutym?

Jak mówiły Zodiakary przy okazji nowiu w styczniu, trwa najlepszy czas na spełnianie marzeń. Jak w TikToku informuje "Złap nadzieję" Śnieżna Pełnia Księżyca ma nam pomóc w realizacji naszych celów i radzi, byśmy podejmowali w tym czasie odważne decyzje. Pełnia Księżyca w lutym wypada w znaku Lwa, co ma również sprawić, że nasz "wewnętrzny ogień" się podniesie.

Jak na Instagramie pisze z kolei "Mapa przeznaczenia", w tym czasie warto odpuścić i dać sobie pozwolenie na odpoczynek. "Samboja tarot" zwraca uwagę na to, że Pełnia Śnieżnego Księżyca zachęca do wyrażania swoich uczuć i miłości, więc nie ma co czekać do walentynek!

trwa ładowanie posta...

"Połączenie z sercem. Usłyszenie głosu swojej Duszy. Wyrażenie swoich emocji. Poznanie własnej wartości. Zrozumienie tego, co naprawdę jest ważne. To przyniesie nam tydzień pod znakiem pełni księżyca we Lwie (moc pełni odczuwamy już 3 dni przed nią i 3 dni po niej), której kulminacja będzie 5 lutego 2023" - pisze na Instagramie "Mapa przeznaczenia".

Greta Grygorowicz zaznacza w TikToku, że nawet jeśli przez napięcie, które zazwyczaj wywołuje pełnia Księżyca, dojdzie w naszym życiu do jakichś konfliktów, to zdecydowanie łatwiej będzie nam sobie z nimi poradzić. Jeśli chcecie wiedzieć, co dalej czeka nas w tym miesiącu, to zachęcam do obejrzenia jej astrologicznej prognozy na luty, bo znajdziecie tam też wskazówki na walentynki.

"5 lutego mamy pełnię w Lwie. Pełnie są zawsze napięciowe, atmosfera może być gorąca, ale dzięki temu, że odbywa się to w Lwie, to nawet jeśli przydarzą się wam jakieś konflikty czy nieprzyjemne sytuacje, to łatwo będzie wam to obrócić w żart i szybko o tym zapomnieć. Zwróćcie uwagę w tym dniu na wasze wewnętrzne dziecko, bo może się dopominać uwagi. Jeżeli poczujecie się źle, dziwnie, zdenerwowani, to znak, że warto zadbać o wasze potrzeby i potrzeby waszego wewnętrznego dziecka" - mówi Greta w TikToku.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok, Instagram, wiadomsoci.wp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0