Patoinfluencerka Nona z wyrokiem

Patoinfluencerka Nona z wyrokiem. Sąd nie miał wątpliwości

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, OMZRiK
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.03.2023 12:58

Sąd Rejonowy w Opolu skazał patoinfluencerkę Florę K.-S., znaną jako Nona, na 10 miesięcy ograniczenia wolności i 5 tys. złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonej. Kobieta miała wysyłać hejty i groźby pod adresem internautki. Wyrok jest nieprawomocny.

Nona w okresie od 30 grudnia 2020 r. do 7 stycznia 2020 r. miała znieważyć pewną kobietę. "Nazywała ją 'ku*wą', 'ście*wem', 'szt*nem', 'wicemistrzynią obci*gania' (...) oraz twierdziła, że 'taką reklamę ci zrobię, że do burdelu wrócisz od nowa'" - czytamy w uzasadnieniu wyroku zapadłego w Sądzie Rejonowym w Opolu.

Działanie Nony miało narazić pokrzywdzoną na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanej przez nią działalności oraz zdyskredytowania w oczach aktualnych i potencjalnych klientów. Sąd zakwalifikował sprawę jako czyn z art. 212§2kk. w zw. z art.216§kk w zw. z art. 12kk (zniesławienie).

Wyrok dla patoinfluencerki Nony

O nieprawomocnym wyroku poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Działacze przypomnieli, że Nona już ma na koncie wyrok na nękanie 16-latka. "Groziła mu gwałtem, rozpowszechniała w internecie jego adres i namawiała do zrobienia mu krzywdy. Sama przyjeżdżała do jego domu. Sąd skazał ją za to na 12 miesięcy ograniczenia wolności" - pisze OMZRiK.

Działacze z OMZRiK w żartobliwym tonie twierdzą, że Nona będzie musiała "spiłować swoje tipsy", gdyż sąd w Opolu nakazał kobiecie pracować społecznie w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Razem z poprzednim wyrokiem liczba godzin jej prac społecznych znacząco wzrosła.

To nie koniec kłopotów Nony

OMZRiK zaznacza, że to nie koniec problemów patoinfluencerki. "Prokuratura prowadzi kolejne śledztwo w jej sprawie, z naszego zawiadomienia. Zgłosiliśmy liczne znieważenia na tle rasistowskim, które rozpowszechniała Nona. Sama jest pochodzenia armeńskiego, co nie przeszkodziło jej atakować osób ze względu na ich pochodzenie" - pisze OMZRiK.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Choradora,zgłoś
Uwielbiam None i każde jej słowo jest czyms poparte z powietrza się nie wzięło :)
Odpowiedz
2Zgadzam się6Nie zgadzam się
wielbiciel,zgłoś
kocham none
Odpowiedz
1Zgadzam się3Nie zgadzam się