Max Krasoń o muralu Krzysztofa Krawczyka

Połączył mural Krawczyka z nazistami. "Śledztwo" Maxa Krasonia

Źródło zdjęć: © Max Krasoń / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.11.2023 11:15

Nie wszyscy influencerzy nadają się na detektywów. Na pewno nie Max Krasoń, który posunął się do karkołomnego stwierdzenia. Połączył mural Krzysztofa Krawczyka z nazistami.

Muzyka Krzysztofa Krawczyka jest polskim dobrem narodowym. To oczywisty fakt, co do którego nie ma żadnych wątpliwości. Niby nikt na co dzień nie słucha Krawczyka, ale gdy na weselu, sylwestrze czy parapetówce ktoś odpali pierwszą nutkę "Parostatku", cała sala nagle zna tekst.

Krawczyk zmarł w 2021 r. Pamięć o artyście żyje nie tylko podczas imprez, ale i na ulicach polskich miast. W Poznaniu przy ul. Różanej można zobaczyć mural z Krawczykiem w roli głównej. Muzyk został sportretowany na czarno-biało na podobieństwo postaci z komiksów. Przy ustach ma podpis "I am Krawczyk". Dzieło stworzył artysta o nazwie "iamsomeart".

Co łączy mural Krawczyka z nazistami? Max Krasoń w natarciu

Muralem z podobizną Krawczyka zainteresował się Max Krasoń. To influencer, którego subskrybuje na YouTube blisko 160 tys. osób, a na Instagramie śledzi ponad 70 tys. fanów. Twórca wyspecjalizował się w filmach parentingowych. Niejednokrotnie był krytykowany za to, że upublicznia zbyt dużo z życia swojego dziecka. Krasoń odniósł się do zarzutów w filmie Gimpera o sharentingu.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Influencer podzielił się na Instagramie zaskakującą refleksją na temat murala Krawczyka w Poznaniu. Stwierdził, że błyskawice odbijające się w okularach artysty przypominają mu symbole używane przez Waffen-SS.

"Mural fajny, ale dlaczego w okularach jest znak Waffen SS?" - zapytał Krasoń. Waffen-SS to walczące w II wojnie światowej oddziały nazistowskiej policji paramilitarnej Schutzstaffel, które są odpowiedzialne za wiele masakr i zbrodni wojennych.

Naprawdę nie mamy pojęcia, jak to skomentować.

Max Krasoń o muralu z Krawczykiem
Max Krasoń o muralu z Krawczykiem (Max Krasoń , Instagram)

Zobacz też złote cytaty z książki Julii Żugaj:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Zgadza się, te błyskawica są wyjątkowo niefortunne
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
ubawiony,zgłoś
Co myślę? A co można myśleć o infuerserze???:)) To stan umysłu na, który nikt i nic nie poradzi!:))
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się