#CrateChallenge - co to jest?

Wchodzą na skrzynki po mleku i spadają. Nowy, głupi, groźny trend na TikToku

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.08.2021 12:34

Z godziny na godzinę #CrateChallenge robi się coraz popularniejszy na zagranicznych social mediach. Proszę, niech ktoś to zatrzyma, zanim wyzwanie odkryją Friz i jego Ekipa.

Po rzucaniu przedmiotami w głowy znajomychpodduszaniu się aż do nieprzytomności przyszła pora na kolejny idiotyczny trend na TikToku. #CrateChallenge angażuje coraz więcej użytkowników mediów społecznościowych, którzy próbują sprostać głupiemu wyzwaniu - wejść na schody wykonane ze skrzynek po mleku. Challenge zazwyczaj kończy się upadkiem z wysokości, co wiąże się z obrażeniami ciała.

Wyzwanie uznaje się za zaliczone, jeśli osobie uda się wdrapać na szczyt schodów ustawionych ze skrzynek po mleku i bez szwanku zejść z ostatniego stopnia. Na dokumentujących wyzwanie filmikach, które pojawiają się na TikToku, Instagramie i Twitterze, uczestnikowi_uczestniczce challenge'u towarzyszy tłum - ludzie zazwyczaj ryczą ze śmiechu, gdy osoba spada na ziemię.

Kto wymyślił #CrateChallenge?

Zgodnie z tym, co podaje serwis "Know Your Meme", #CrateChallenge zostało zapoczątkowane w okolicach 13-14 sierpnia 2021 roku, gdy dwóch użytkowników Facebooka (Kenneth Waddell i Jordan Browne) udostępnili wideo, na których ludzie uczestniczyli w wyzwaniu ze skrzynkami po mleku. Ich filmiki prędko stały się viralowe i zachęciły użytkowników innych platform - głównie TikToka - to spróbowania swoich sił w wyzwaniu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

#CrateChallenge - obrażenia ciała

Nie wiem, kto o zdrowych zmysłach bierze udział w tym wyzwaniu, bo już samo oglądanie filmów mnie boli. Na (nie)szczęście coraz więcej uczestników #CrateChallenge dzieli się efektami nieudanych prób zaliczenia schodów ze skrzynek - ranami, które nadają się na wizytę w szpitalu. Poniżej jeden z użytkowników Twittera pokazał, jak wyglądają jego obrażenia po #CrateChallenge. Nie próbujcie tego w domu!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1