Olivia Rodrigo w rozmowie z magazynem "GQ"

Olivia Rodrigo radzi, jak korzystać z social mediów. "30 minut dziennie"

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.08.2021 09:17

Olivia Rodrigo została bohaterką wrześniowego wydania magazynu "GQ". W rozmowie ustosunkowała się m.in. na temat zamieszania wokół Britney Spears oraz tego, że fani analizują jej życie miłosne na TikToku.

Olivia ma zaledwie 18 lat, a dla wielu osób już jest ikoną. Dziewczyna dała się poznać jako utalentowana aktorka Disneya i świetna wokalistka. W maju odbyła się premiera jej debiutanckiego albumu "SOUR", który podbił serca nastolatków na całym świecie. Krążek promowały trzy single - "Drivers License", "Deja Vu", "Good 4 U" - i każdy z nich wygenerował oszałamiające wyniki oglądalności na YouTube.

Każdy ruch gwiazdy takiej jak Olivia Rodrigo jest obserwowany przez fanów i krytyków. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o 18-latce nie w kontekście jej dokonań artystycznych, ale wpadek biznesowych i obyczajowych. Przykładem tego była drama z Courtney Love, kiedy nastolatkę oskarżono o plagiat, czy niedawne zarzuty o przywłaszczenie kulturowe slangu Afroamerykanów.

Olivia Rodrigo a drama z Courtney Love

W rozmowie z magazynem "GQ" Olivia poruszyła wiele kwestii, a jedną z nich była sprawa "skopiowanej" okładki albumu Courtney Love. 18-latka ani nie przyznała się do winy, ani nie próbowała się bronić. - Szczerze, jestem w siódmym niebie ze świadomością, że Courtney Love wie o moim istnieniu! - stwierdziła Olivia, nie mówiąc nic więcej na ten temat.

trwa ładowanie posta...

Olivia Rodrigo wspiera ruch #FreeBritney

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi w ruchu #FreeBritney. Jeśli jednak ktoś taki nas czyta, wyjaśnię, że chodzi o społeczność fanów, którzy wspierają Britney Spears w jej dążeniach do możliwości decydowania o samej sobie i swoim majątku oraz uwolnienia się spod kurateli toksycznego ojca. Walkę Britney popiera wiele gwiazd branży muzycznej, w tym Olivia Rodrigo.

- To, co dzieje się wokół Britney, jest przerażające i śledzę tę sprawę bardzo uważnie - tłumaczy piosenkarka. - Chociaż branża się zmienia i przypadki manipulowania, wykorzystywania oraz zastraszania młodych kobiet są coraz rzadsze, to takie praktyki są wciąż obecne, czego byłam świadkiem. Rzecz jasna nie było to cokolwiek zbliżonego, czego doświadczyła Britney.

Mam nadzieję, że ten standard uda się przełamać przyszłym pokoleniom. Zdrowie psychiczne wciąż liczy się mniej niż pieniądze korporacji. Zawsze byłam świadoma takiego stanu rzeczy i mogę czuć się szczęściarą, że otaczają mnie ludzie, którzy są tego świadomi i wiedzą, że moje zdrowie psychiczne jest na pierwszym miejscu. Jeśli sobie tego nie poukładasz, trudno będzie ci poświęcić się sztuce.

- Olivia Rodrigo
trwa ładowanie posta...

Wyjątkowo zabawny wydał mi się fragment wywiadu, w którym Olivia opowiedziała anegdotę z serii "nietypowe rzeczy, jakie dzieją się tylko ludziom sławnym":

Pewnego dnia podeszła do mnie fanka i powiedziała "Sorry, jeśli to dziwne, ale uprawiałam seks do całego twojego albumu". A ja na to "Co, ku*wa? To jest chore". Nie spotkała mnie w życiu dziwniejsza sytuacja. Ale nie ukrywam, że to wyznanie mi schlebiło. [...] Doceniam, że była na tyle odważna, by podejść do mnie i mi to powiedzieć. Ale w głowie miałam "Chcesz uprawiać seks do piosenek o rozstaniu?"

- Olivia Rodrigo

Czy Olivia Rodrigo jest zakochana?

Wystarczy przejrzeć social media 18-latki, aby uświadomić sobie gigantyczną skalę jej popularności. Olivię na Instagramie śledzi niemal 16 mln osób, a na TikToku prawie 10 mln. Fani stale analizują życie uczuciowe piosenkarki. W wywiadzie dla "GQ" artystka zdradziła, że randkowanie nie jest obecnie jej priorytetem. Krótko testowała aplikacje randkowe, ale nie przekonała się do nich.

Nie zawracam sobie tym głowy. Gdyby działo się coś, czym powinnam się przejmować, mój team na pewno by mi o tym powiedział. Trudno było mi oglądać ludzi na TikToku, którzy analizują moje 17-letnie życie miłosne. To było naprawdę dziwne. Ale rozumiem, że to wszystko jest ludzka ciekawość. Ona na mnie nie wpływa, nie ma znaczenia. Nie sprawia, że przez to zmienię swoje życie i muzykę.

- Olivia Rodrigo

Ile czasu Olivia spędza w social mediach?

- Bardzo wcześnie nauczyłam się, jak ważne jest, aby oddzielać siebie od swojego wizerunku. Ludzie, którzy mnie nie znają, krytykują mój wizerunek, a nie mnie. - Olivia wyznaje, że spędza w mediach społecznościowych jedynie 30 minut każdego dnia. Tłumaczy to troską o swoje zdrowie psychiczne i apeluje do fanów: - Nie musicie wiedzieć, co każda osoba napisała o was w internecie.

Jeśli ciekawi Was, jakie są plany Olivii na przyszłość... to nawet ona sama o tym nie wie. Teraz zamierza się poświęcić pisaniu piosenek, względem których "czuje prawdziwą pasję". Trzymamy więc kciuki, aby w kolejnych miesiącach pisać jak najczęściej na temat twórczości Olivii, a jak najmniej na temat dram i afer z jej udziałem!

Cała treść wywiadu z Olivią znajduje się na stronie magazynu "GQ".

Olivia Rodrigo - drivers license (Official Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0