Olivia Rodrigo

Olivia Rodrigo odnosi się do kontrowersji związanych z singlem i staje po stronie Girl Power

Źródło zdjęć: © "Variety"
Anna RusakAnna Rusak,17.08.2021 11:45

Olivia Rodrigo nie chce, żeby żaden facet niszczył relacje między nią a jakąś inną kobietą: "Nie zgadzam się na nienawiść w stosunku do innych kobiet z powodu chłopców"

W maju tego roku ukazał się debiutancki album Olivii Rodrigo "SOUR". I choć został on ciepło przyjęty zarówno przez fanów jak i krytyków, to piosenkarka postanowiła trochę wytłumaczyć się z jednego singla promującego krążek.

W ostatnim wywiadzie dla "Variety" Rodrigo zabrała głos w sprawie utworu "Drivers License", odnosząc się do kwestii "niszczenia" relacji między kobietami, gdy chodzi o faceta. Jeśli nie śledzicie jej twórczości i życia, to pewnie przyda Wam się krótki rys.

O co chodzi?

Po wydaniu singla "Drivers License" w styczniu tego roku fani zajęli się swoim ulubionym zajęciem, czyli zastanawianiem się, o kim lub o czym jest najnowsza piosenka ich ulubionej artystki - w końcu teksty Rodrigo są bardzo osobiste. Szybko połączyli kropki i stwierdzili, że odnosi się do relacji Joshuy Bassetta i Sabriny Carpenter.

Olivia Rodrigo - drivers license (Official Video)

Żeby mieć pełen obraz sytuacji, musicie też wiedzieć, że w tym czasie pojawiły się też plotki o tym, że Sabrina odbiła Olivii chłopaka. W każdym razie dla fanów była to "wielka sprawa", dla artystki już trochę mniej. To właśnie do tej kwestii odniosła się podczas wywiadu, bo w sieci przedstawiano tę sprawę trochę tak, jakby między dziewczynami z powodu tego chłopaka wytworzyła się jakaś wojna.


"Wypuściłam go [singiel], nie spodziewając się tego, że wywoła on taką reakcję. To było naprawdę dziwne. […] Pamiętam, że wszyscy dziwnie się zachowywali i spekulowali na temat, o którym nie mieli pojęcia".

- "Variety"

Nie chce nienawiści, chce GRL PWR

Olivia w wywiadzie powiedziała, że narracja, która była narzuca wokół tej sprawy była głupia i bardzo jej się nie podobała. Najprawdopodobniej po prostu dlatego, że artystka nie zgadza się na nienawiść do innych kobiet, którą miałby powodować jakikolwiek chłopak.


"Tak naprawdę nie zgadzam się na nienawiść w stosunku do innych kobiet z powodu chłopców"

- "Variety"
trwa ładowanie posta...

Znacznie bliżej jest jej do postawy girl power i wzajemnego wspierania się kobiet. Widać to też w rozmowie. Odniosła się w niej np. do tego, co dała jej relacja z Seleną Gomez i zdradziła, jakich rad udziela jej Taylor Swift. Sama Olivia mówi, że "Wspaniale jest być mile widzianym w przemyśle muzycznym i równie wspaniale jest wspierać inne kobiety".


"Poznałam Selenę - była taka miła. […] Dużo rozmawiała ze mną o priorytetowym traktowaniu zdrowia psychicznego, co moim zdaniem jest naprawdę ważne w tej branży. Wszyscy, już w naprawdę młodym wieku, byliśmy w centrum… To może być prawdziwym obciążeniem dla psychiki i stać się przyczyną wielu problemów".

- "Variety"

Wydaje mi się, że ta sytuacja jest bardzo ważną lekcją i wszyscy powinniśmy wziąć z Rodrigo przykład. Wzajemne wspieranie się kobiet jest naprawdę ważną sprawą, szczególnie w dzisiejszych czasach i żaden facet nie powinien tego zmieniać.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1