muzyka
Gwiazda K-popu wystąpiła w koszulce QAnon. Fani w szoku
Olivia Rodrigo odpowiada krytykom i zapowiada swój debiutancki album "SOUR"

Olivia Rodrigo odpowiada krytykom. "Mam śpiewać o podatkach?"

Źródło zdjęć: © Instagram @oliviarodrigo / Instagram @liviarodrigo
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.05.2021 15:52

O czym powinna śpiewać jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia? Olivia Rodrigo odpowiada krytykom, że w swoich utworach będzie poruszać tylko te tematy, które ją emocjonują.

Olivia Rodrigo ma zaledwie 18 lat, a już zapisała się w historii muzyki popularnej. W styczniu tego roku młoda wokalistka wypuściła swoją pierwszą piosenkę "drivers licence", która rozeszła się viralowo po TikToku. Młoda artystka potwierdziła, że ma wielki talent, kiedy pojawił się jej kolejny singiel, "deja vu" – utwór zadebiutował na 8. miejscu listy przebojów Billboard Hot 100.

Na Spotify "drivers licence" dwukrotnie pobił rekord dziennej liczby odtworzeń. Tak, Olivia szturmem podbija rynek muzyczny, ale nie zapominajmy, że jest multidyscyplinarną artystką. Dziewczyna dała się poznać przede wszystkim jako aktorka Disneya. W 2019 roku wcieliła się w rolę Nini w serialu "High School Musical" i na potrzeby produkcji zrealizowała piosenki "All I Want" i "Just for a Moment".

Olivia Rodrigo - drivers license (Official Video)

Olivia Rodrigo: Piszę o tym, co czuję

Muzyczna kariera Olivii rozwija się błyskawicznie. Jak to zazwyczaj bywa z popularnością – ma ona swoje blaski i cienie. Styl muzyczny nastoletniej wokalistki bywa porównywany do stylu ikony pop, Taylor Swift. I podobnie jak starsza koleżanka z branży, tak i Olivia jest krytykowana za to, że w tekstach swoich utworów skupia się wyłącznie na rozterkach miłosnych związanych z chłopcami.

Olivia udzieliła wywiadu dla "The Guardian", w którym odniosła się do krytyki pod jej adresem. – Jestem nastolatką i piszę o rzeczach, które bardzo intensywnie odczuwam, jak złamane serce i tęsknotę, i myślę, że jest to autentyczne i naturalne – powiedziała 18-letnia piosenkarka. – Nie rozumiem, czego chcą ode mnie ludzie. Żebym napisała piosenkę o podatkach? Jak mam wyrazić w niej emocje?

Olivia Rodrigo - deja vu (Official Video)

Czego ma dotyczyć płyta Olivii Rodrigo?

21 maja ukaże się debiutancki album Olivii Rodrigo pt. "SOUR". Artystka powiedziała, że jest bardzo dumna z nadchodzącego krążka, ponieważ: – Płyta mówi o emocjach, o których trudno opowiadać lub które nie są społecznie akceptowalne zwłaszcza dla dziewcząt: złość, zazdrość, smutek. Mówi się, że takie dziewczyny są zdzirowate, narzekające i jęczące. Ja uważam, że są to bardzo ważne emocje.

trwa ładowanie posta...

Jeśli chcecie zapoznać się z pełną treścią wywiadu z Olivią, możecie to zrobić TUTAJ. Jeśli natomiast ciekawią Was newsy z branży muzycznej, przeczytajcie recenzję albumu Sanah pt. "Irenka".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Feministyczny hymn na TikToku. Premiera "Labour" Paris Palomy