"Ibru" gra na podstawie książki Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk stworzy nowego Cyberpunka? Gra na podstawie powieści noblistki

Źródło zdjęć: © Cyberpunk, Harald Krichel, Wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,22.02.2023 12:00

Nowe studio Sundog, zajmujące się produkcją gier wideo, zapowiedziało grę na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. "Ibru" ma być połączeniem cyberpunka i mitów sumeryjskich. Fani "Wiedźmina" mogą być nią jednak rozczarowani.

Jeśli nagraliście się już w "Hogwarts Legacy" - w co bardzo wątpię - może ucieszy was zapowiedź nowej, dobrze zapowiadającej się rozgrywki. Polski startup Sundog ogłosił, że pracuje nad grą na podstawie książki polskiej noblistki Olgi Tokarczuk.

Firmie udało się pozyskać prawie 1,5 mln zł od inwestorów i już pracuje nad prototypem rozgrywki. "Ibru" ma być inspirowana książką "Anna In w Grobowcach Świata". Czy Olga Tokarczuk przedstawi nam polskiego Cyberpunka?

Gra na podstawie książki Olgi Tokarczuk

Sundog to nowa firma zajmująca się produkcją gier wideo. Startupowi w styczniu udało się pozyskać od inwestorów 1,48 mln zł. Ze te pieniądze firma chce stworzyć prototyp gry, który zostanie zaprezentowany potencjalnym wydawcom. Olga Tokarczuk jest współwłaścicielką Sundoga i szefową rady nadzorczej w spółce. To właśnie jej powieść ma być inspiracją dla świata "Ibru".

Sundog ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się im pozyskać kolejnych inwestorów i w ten sposób firma zbierze środki na całą produkcję. W sumie koszty szacowane są na 10 mln zł, a gra ma być gotowa w 2026 roku.

- "Anna In w Grobowcach Świata" to jeden z najstarszych mitów w historii ludzkości we współczesnej odsłonie. Powieść ponadczasowa, głęboko ludzka, w której wizja współczesnego umierającego świata, doskonale nadaje się do pokazania w świecie cyfrowym - mówi Mateusz Błaszczyk, dyrektor kreatywny i współzałożyciel Sundoga.

trwa ładowanie posta...

O czym opowie gra "Ibru" na podstawie powieści Olgi Tokarczuk?

Twórcy Sundoga mówią, że "Ibru" ma być detektywistycznym RPG-em osadzonym w świecie fantasy. Dodatkowo, opowieść na podstawie książki Tokarczuk ma łączyć stylistykę cyberpunka i mity sumeryjskie. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę intrygująco.

Gracz będzie mógł rozwiązywać zagadki na różne sposoby, a podstawowa rozgrywka ma zająć co najmniej 16 godzin. Fani gier, w których liczą się walki, mogą być jednak odrobinę rozczarowani. Twórcy "Ibru" zamiast na zręczność stawiają na logiczne myślenie i rozwiązywanie zagadek. Jeśli więc mieliście nadzieję na drugiego "Wiedźmina", to raczej się zawiedziecie.

Warto jeszcze powiedzieć, że w książce "Anna In w Grobowcach Świata" Tokarczuk uwspółcześnia mit sprzed czterech tysięcy lat. Pisarka opowiada historię sumeryjskiej bogini Anny In, która postanowiła przezwyciężyć śmierć.

Tokarczuk ma nadzieję, że dzięki "Ibru" uda się jej dotrzeć do osób, które porzuciły czytanie na rzecz innych rozgrywek. O tym, czy przekona graczy do opowieści z książki "Anna In w Grobowcach Świata", dowiemy się pewnie za trzy lata. Miejmy nadzieję, że twórcom pójdzie trochę lepiej niż osobom odpowiedzialnym za Cyberpunka 2077 i nie rozczarują fanów.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Materiały prasowe

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 78
  • emoji kupka - liczba głosów: 305
Hfhfhchf,zgłoś
Ojoj, to boję się w przyszłości skrytykować Jej nowy projekt, jeszcze ta Pani zrobi powtórkę z zagrywki mówiąc że ci co nie rozumieją jej dzieła są idiotami. I wcale nie krytykuję jej jako turbo prawicowiec. Jestem trochę prawy, trochę lewy ale Tokarczuk jest na tyle kuriozalna że nawet moją lewą część drażni. Jednakowoż Ją szanuję bo każdy człowiek to mój bliźni
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jeżeli to prawda to na pewno ominę tą gre, kobieta jest odklejona, jej wypowiedzi są bardziej szkodliwe od wypowiedzi JKr, która dostała tyle hejtu.
Odpowiedz
8Zgadzam się2Nie zgadzam się