Premiera Starfield opóźniona. Będzie dostępna na PS5?

Premiera Starfield opóźniona. Czy gra jednak będzie dostępna na PS5?

Źródło zdjęć: © Bethesda, Starfield
Anna RusakAnna Rusak,09.03.2023 12:00

Twórcy długo wyczekiwanej gry Starfield w końcu wypuścili zwiastun produkcji. Niestety, razem z nim przyszły też złe wiadomości. Premiera gry została opóźniona. Czy to oznacza, że Starfield jednak pojawi się na PS5?

Fani od pewnego czasu nie mogą się już doczekać premiery Starfield. Można nawet powiedzieć, że zaraz po "Hogwarts Legacy" to druga najbardziej wyczekiwana gra 2023 roku. Niestety, nie mamy najlepszych wieści.

Bethesda Softworks, wydawca gry, poinformował, że premiera Starfield będzie jednak opóźniona. Grę zamiast latem, dostaniemy wczesną jesienią. Czy to oznacza, że jednak pojawi się na konsolach PlayStation 5?

Kiedy pojawi się Starfield?

Bethesda to firma odpowiedzialna za takie produkcje jak Fallout czy DOOM. Ich nowym, długo oczekiwanym przez fanów projektem, jest Starfield. Choć informacje o produkcji pojawiają się już od jakiegoś czasu, wciąż nie za dużo o niej wiemy, a przecież początkowo planowana premiera gry coraz bliżej. Przypomnijmy, że Starfield miał się ukazać w czerwcu tego roku.

Jeśli chodzi o fabułę, to Starfield jest RPG-owa produkcją, w której eksplorujemy kosmos, przeszukując planety (ma być ich ponad tysiąc) i rozbudowując bazy. Akcja gry rozgrywa się mniej więcej 300 lat w przyszłości i zawiera ok. 250 tys. dialogów, czyli całkiem sporo.

Twórcy właśnie wypuścili pierwszy zwiastun Starfield i trzeba przyznać, że gra wygląda naprawdę imponująco, choć po raz kolejny twórcy nie pokazali byt wiele. Okazuje się jednak, że na premierę będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Zamiast latem, Starfield pojawi się 6 września. Na 11 czerwca z kolei zaplanowana jest transmisja "Direct", podczas której twórcy przekażą najświeższe informacje na temat gry.

Starfield: Official Launch Date Announcement

Czy Starfield będzie na PlayStation 5?

Jak pewnie wiecie, od początku mówi się o tym, że Starfield pojawi się na pecetach oraz konsolach najnowszej generacji od Xboksa, czyli Series X/S. Oznacza to, że gracze PlayStation będą musieli obejść się bez tej dobrze zapowiadającej się produkcji.

Czy opóźnienie związane z wydaniem gry oznacza, że twórcy jednak zdecydowali się udostępnić Starfield na PlayStation 5? Niestety, nie. Phil Spencer, który jest dyrektorem generalnym Microsoft Gaming, udzielił niedawno wywiadu dla redakcji Xbox On. Powiedział, że do każdej produkcji podchodzi się indywidualnie i nigdy nie twierdził, że Starfield ukaże się na PlayStation.

- Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek powiedział, że Starfield nie będzie ekskluzywny dla Xboksów. Myślę, że wyraźnie zaznaczyłem, że będziemy traktować grę indywidualnie. Oczywiście nie będziemy ograniczać dostępu do tych serii gier, w które już można grać na innych sprzętach, nadal wspierając ich społeczność - powiedział Xbox On.

Pozostaje nam więc czekać na premierę Starfield do września. Miejmy nadzieję, że zapowiedzi twórców nie będą przesadą i gra naprawdę zafunduje nam niezwykłe doświadczenia. A przynajmniej tym, którzy będą mogli w nią zagrać…

"Z dumą ogłaszamy, że gracze PlayStation 5 mogą wcześniej pobrać YouTube, gdzie będą mogli oglądać graczy Xboxa, grających w największą grę tego roku" - czytamy w żartobliwej informacji udostępnionej przez użytkownika Twittera.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: gry.interia.pl, gram.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0