Anime "Cyberpunk Edgerunners" uratowało "Cyberpunk 2077"?

Anime "Cyberpunk Edgerunners" uratowało "Cyberpunk 2077"?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.09.2022 11:15

Anime "Cyberpunk: Edgerunners" uratowało grę "Cyberpunk 2077"? Na to wygląda, bo tytuł właśnie przebił kolejny rekord. To co, animacja z Netflixa zachęciła do grania?

"Cyberpunk 2077" jest jak ta dziwna restauracja, która niby was odrzuciła za pierwszym i drugim posiłkiem. Nadal wracacie do niej, bo liczycie, że coś się zmieniło. Spójrzmy prawdzie w oczy: pierwszy rok był fatalny dla CD Projekt RED.

Gra wyszła w niewydawawalnym stanie, studio musiało walczyć z hakerami (którzy spowalniali pracę) - aby finalnie, dopiero po prawie dwóch latach, wreszcie dostarczyć w miarę grywalny tytuł. A co było potrzebne, aby zachęcić graczy do grania? Ano, tylko:

Anime "Cyberpunk Edgerunners", czyli "wow"

Jeżeli nie wiecie nic o anime wydanym na platformie Netflix, to krótkie wprowadzenie. "Cyberpunk: Edgerunners" opowiada samodzielną, 10-odcinkową historię o dzieciaku z ulicy, który próbuje przetrwać w opętanym technologią i modyfikacjami ciała mieście przyszłości.

trwa ładowanie posta...

Animacja zbiera rewelacyjne oceny, na My Anime List, przeważają oceny 10, 9 i 8 - stanowią one 88% wszystkich recenzji:

trwa ładowanie posta...

Oj wiem, kim jest Radek w CDPR. Nadal, te oceny są imponujące. Jeżeli jesteście fanami_kami anime oraz czujecie się okej w klimatach Cyberpunka, to zobaczcie "Edgerunners" - nawet teraz!

A co czego doprowadziło anime? Heh:

Liczba graczy grających w "Cyberpunk 2077" rekordowa od kilkunastu miesięcy

Na początku: czy jest to rekord w całej historii Cyberpunka? Nie. "Cyberpunk 2077" na Steamie zdobył ostatnio rekordowe 85 tys. osób grających w tytuł w tym samym momencie. Dane pochodzą tylko z platformy Steam - więc nie wiemy o m.in. graczach na konsolach.

I te 85 tys. to rekord od ~21 stycznia 2021 roku - ponieważ wtedy zanotowaliśmy zejście do 80 tys. graczy. Jaki był rekord "Cyberpunka 2077"? Według SteamDB: 1,054 mln graczy - 10 grudnia, w dniu premiery.

Skąd te 85 tys. osób w tym momencie? Wiadomo, jednym z czynników jest anime - o, oto genialna reklama. Innym czynnikiem, który mógł wpłynąć znacząco na graczy, jest obniżka ceny. Tylko w tym momencie możemy dorwać ten, już prawie dwuletni, tytuł za 99,50 zł - czyli -50% względem oryginalnej należności na Steamie. Też widać to po sprzedaży, bowiem gra polskiego studia znajduje się w topce sprzedaży:

trwa ładowanie posta...

Też wyszła aktualizacja 1.6 "Edgerunners", która poprawiała sporo rzeczy.

Czy "Cyberpunk 2077" jest idealną grą? Nie, kompletnie nie. Ale czy CDPR poprawiło ją do tego stopnia, że jest grywalna? Owszem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0