Nitro

Nitro dwuznacznie żartuje, że chętnie "przyjmie jakąś Ukrainkę"

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Nitro
Anna RusakAnna Rusak,23.02.2022 15:59

Niektórzy naprawdę nie wiedzą, że są tematy, z których nie należy żartować. Nitro właśnie pośmieszkował sobie z sytuacji między Rosją i Ukrainą, rzucając bardzo nieśmiesznymi podtekstami.

TheNitroZyniak delikatnie mówiąc jest dość dobrze znany ze swoich seksistowskich i chamskich komentarzy. Nikomu, kto go choć trochę zna, nie trzeba tego udowadniać, z resztą o jednej akcji już pisaliśmy.

I choć Internet jest dość wolnym medium i każdy może w nim zabrać głos, to są chyba jednak tematy, o których nie powinno się w pewien sposób wypowiadać. Nitro postanowił zabrać jednak głos w sprawie aktualnej sytuacji między Rosją a Ukrainą i zrobił to w bardzo niesmaczny sposób.


W związku z wojną Rosja - Ukraina przyjmę jakąś Ukrainkę tego typu do siebie by pomóc przetrwać jej ciężki okres na uchodźctwie.

Pod tekstem widzimy zdjęcie młodej dziewczyny.
trwa ładowanie posta...

Jasne, Nitro pewnie rzucił ten tekst "ironicznie" i w "żartach", ale są chyba sprawy, z których żartować się nie powinno. Życie i sytuacja młodych Ukrainek i Ukraińców właśnie się do takiego tematu zalicza.

Już nawet nie ma co skupiać się na przedmiotowym podejściu do kobiet. Chodzi o sam wydźwięk tej "pomocy", o to, jaki komunikat ona za sobą niesie. Jak można w obliczu tak tragicznych wydarzeń rzucać takie teksty "dla żartu"?

"Każe mówić do siebie tato"

Najbardziej przerażające jest w tym wszystkim chyba jednak to, że pod tym postem większość "śmieje się" razem z Nitrem, dodatkowo żartując z tego, że dziewczyna wygląda na 14-latkę i "jeszcze każe mówić do siebie tato". Tak, prawie nikt nie widzi niczego złego w tekście, w którym ewidentnie czuć podtekst przyjęcia korzyści seksualnych w zamian za schronienie podczas wojny. Większość po prostu klaszcze z zachwytu.

trwa ładowanie posta...

Tak, tak, pewnie "nie znam się na żartach" i to "nic takiego", może jeszcze "trochę dystansu". Ciekawe, czy ktokolwiek używałby tych samych argumentów, gdybyśmy to my byli na miejscu Ukrainy i ktoś inny żartowałby z tego, że "przyjmie Polkę do siebie" z ewidentnym podtekstem. Sytuacja na granicy jest naprawdę poważna i - jeśli już - to żałosne wydaje mi się, że muszę to w ogóle podkreślać.

AKTUALIZACJA: Nitro usunął kontrowersyjny tweet.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11