Young Leosia dostaje groźby śmierci

Young Leosia twierdzi, że dostaje groźby śmierci. To nie są żarty

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.12.2022 17:45

Nowy singiel "Crowd" Young Leosi przyczynił się do wielkiej dramy. Raper Filipek skrytykował utwór, na co zareagowała raperka WdoWA. Artystka zarzuciła kolegom z branży, że wychodzi z nich "zazdrosny frustrat bez wsparcia". Young Leosia wydała niepokojące oświadczenie. Twierdzi, że dostaje groźby.

W nocy 25 listopada Young Leosia wydała nowy singiel. "Crowd" to pierwszy utwór 24-letniej raperki po jej odejściu z wytwórni Żabsona Internaziomale. Artystka założyła label Baila Ella Records. "Crowd" spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród słuchaczy. W komentarzach pod teledyskiem do piosenki na YouTube możemy przeczytać wiele negatywnych opinii.

Dyskusja o kondycji artystycznej Young Leosi rozlała się po mediach społecznościowych. Zawodniczka Fame MMA Wiktoria Jaroniewska wrzuciła na Twittera porównanie liczby wyświetleń "Crowd" z utworem "Jungle Girl", na którym Young Leosia w duecie z Żabsonem wykręciła ponad 40 mln odtworzeń. "Ciekawe czy Leosia żałuje zmiany wydawnictwa?" - napisała Jaroniewska.

Young Leosia - CROWD

Filipek krytycznie o nowym singlu Young Leosi

Na wpis influencerki odpowiedział raper i szef wytwórni QueQuality Filipek. "Modlę się, by to był znak świadczący o słuchaniu trochę ambitniejszej muzyki przez polskich słuchaczy" - napisał raper.

trwa ładowanie posta...

Uszczypliwy wobec młodej artystki był również producent muzyczny Pawbeats. Mężczyzna opublikował zdjęcie ze szpitala, a komentarzach napisał (pisownia oryginalna): "Mieli wyciąć muzg, a okazało się że nie było. Oczywiście żartuję, poskładało mnie po posłuchaniu nowej Leosi" (cytat za portalem glamrap.pl).

trwa ładowanie posta...

WdoWA broni Young Leosi

W obronie Young Leosi stanęła raperka WdoWA. Artystka zwróciła się do "branżowych kolegów", których nazwała tchórzami. Jej zdaniem twórcy nie odważyli się krytykować Young Leosi, gdy wydawała w Internaziomale, "bo nie daj Boże rozpęta to beef na kanale z wielomilionowymi subskrypcjami i popsuje relacje z Żabsonem. Więc było cacy, słodko i trzymamy kciuki" - uważa WdoWA.

"Teraz gdy dziewczyna poszła na swoje i tylko raz nie pyknęło jak rok temu, od razu startujecie i czujecie się nagle znowu mężczyznami? Bo bez większych konsekwencji możecie wbijać szpilki, niby jeszcze na żarty albo owijając to w niby merytoryczne podsumowania, ale prawda jest taka, że rok temu mieliście jajka między udami. Tak, to jest Polska. Za dziewczynami stoi się na marszu kobiet, jak jest ich dużo i robią hałas. Jak jest głośno i dobrze to wygląda to opłaca się Wam podwinąć ego pod dupę" - napisała WdoWA na Facebooku.

Dalej raperka pisze: "Jak dziewczyny wracają do domu to wychodzi z Was zazdrosny frustrat bez wsparcia, który czekał na pierwszą okazję. Ale niby merytorycznie lub dowcipnie."

trwa ładowanie posta...

Young Leosia dostaje groźby? "Możecie dalej grozić mi śmiercią"

Young Leosia podziękowała koleżance z branży. "WdoWA, dziękuję za wsparcie legendo. A co do reszty, możecie dalej grozić mi śmiercią. Na wasze nieszczęście jest to dla mnie kolejna motywacja do działania i wydawania muzyki. Być może nie urodziłam się wilkiem, który dużo warczy, tylko dość wrażliwą osobą i na pewno nie dam w sobie tego zabić przez negatywne komentarze w kierunku mojej osoby. Przesyłam dużo miłości i życzę każdemu z osobna wspaniałego dnia" - napisała Young Leosia na Instagramie.

Young Leosia
Young Leosia (Young Leosia , Instagram)

Filipek "przeprasza" Young Leosię

Filipek napisał przeprosiny w ironicznym stylu: "Chciałbym przeprosić odbiorców rapu za mój nacechowany frustracja komentarz pod wpisem Wiktorii Jaroniewskiej. Również chciałbym przeprosić młodą Leosię, której ewidentnie pozazdrościłem sukcesów muzycznych i życiowych, których mi brakuje. Obiecuje już nigdy nie przelewać frustracji na swoje social media, zwłaszcza gdy chodzi o biedną i niczemu winną artystkę. Na sam koniec chciałbym przeprosić Żabsona i jego wielomilionowe subskrypcje gdyby przeszło mu przez myśl by mnie zdissować. Gosię również przepraszam."

Filipek "przeprasza"
Filipek "przeprasza" (Facebook)

Jak sądzicie, kto jeszcze powinien wypowiedzieć się w sprawie Young Leosi?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4