Will Byers jest gejem?

LGBTQ+. Czy Will ze "Stranger Things" jest gejem? Noah Schnapp odpowiada

Źródło zdjęć: © Netflix, Stranger Things
Anna RusakAnna Rusak,15.07.2022 12:00

O tym, że Will Byers ze "Stranger Things" jest gejem, mówiło się od dawna. Teraz do sprawy postanowił odnieść się sam aktor wcielający się w tę postać. Noah Schnapp rozwiewa wszelkie wątpliwości.

O tym, że Will Byer, w którego postać w "Stranger Things" wciela się Noah Schnapp, jest gejem mówiło się od dawna. Fani w swoich teoriach spiskowych przewidywali chociażby, że obraz, który tworzy bohater w ostatnim sezonie, ma związek z jego miłością do Mike’a.

Kto widział drugą część czwartego sezonu "Stranger Things", ten już wie, co tak naprawdę było na obrazie. Pytania jednak pozostały, a teraz sam aktor postanowił odnieść się do tych plotek i teorii

Noah Schnapp: Will jest gejem

Noah Schnapp udzielił ostatnio wywiadu dla "Variety". Aktor został zapytany m.in. o wrażenia z kręcenia czwartego sezonu serialu "Stranger Things". Oczywiście nie mogło zabraknąć wątków związanych z tożsamością jego bohatera.

trwa ładowanie posta...

Choć jeszcze niedawno Millie Bobby Brown w wywiadzie twierdziła, że: "dobrze jest nie wiedzieć", to Schnapp postanowił wszystkim w końcu ostatecznie wyjaśnić, że jego bohater Will od początku powstawania serialu był osobą LGBTQ+.


Oczywiście zostało to zasugerowane w pierwszym sezonie. Zawsze tak było, ale widzowie nigdy tak naprawdę nie wiedzieli, czy Will może po prostu dorasta wolniej niż jego przyjaciele? Teraz, kiedy już dorósł, sprawa stała się bardziej realna, oczywista. Teraz jest w 100% jasne, że jest gejem i kocha Mike'a. Wcześniej rozwijało się to powoli.

- Variety

Gwiazda "Stranger Things": Will jest gejem i kocha Mike’a

Co ciekawe, Noah nie tylko przyznaje, że Will jest gejem, ale sugeruje, że twórcy już od samego początku podrzucali nam wskazówki, które jasno o tym mówią. Niedawno po prostu zaczęli to robić w bardziej wyraźny sposób.


To znaczy, w tym sezonie jest całkiem jasne, że Will żywi uczucia do Mike'a. Twórcy celowo wyciągali ten wątek od kilku ostatnich sezonów. Sugerowali to nawet w pierwszym sezonie i powoli, powoli rozwijali tę fabułę.

- Variety
trwa ładowanie posta...


Myślę, że w sezonie 4 grałem nie tylko postać, która kocha swojego najlepszego przyjaciela, ale również pokazywałem to jak zmaga się z niepewnością, czy zostanie zaakceptowany, czy nie. Z tym, że czuję się jak pomyłka, że nie pasuje. Will zawsze tak się czuł. Wszyscy jego przyjaciele, wszyscy mają dziewczyny i wszyscy pasują do różnych klubów.

- Variety

Można więc spokojnie przypuszczać, że w nadchodzącym sezonie wątek zostanie jeszcze wyraźniej zarysowany. Biorąc jednak pod uwagę pierwsze plakaty promujące piąty sezon, na których Will "stapia się twarzą" z Vecną, w piątym sezonie "Stranger Things" będą chyba znacznie ciekawsze wątki niż sama tożsamość bohatera. W końcu -jak sama Millie Bobbie Brown powiedziała - kogo to właściwie obchodzi?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 126
  • emoji ogień - liczba głosów: 123
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2