Netflix wprowadził opłatę za współdzielenie konta

Netflix ujawnił nową opłatę. Walka ze współdzieleniem kont wciąż trwa

Źródło zdjęć: © Netflix
Konrad SiwikKonrad Siwik,24.05.2023 13:15

Przez kilka ostatnich miesięcy mogliśmy odpocząć od informacji o ograniczeniu współdzielenia konta Netflix w Polsce. Ta sielanka właśnie dobiegła końca, bo serwis w komunikacie skierowanym do użytkowników ujawnił wprowadzenie dodatkowej opłaty.

Netflix znów majstruje przy ograniczeniu współdzielenia kont. W komunikacie skierowanym do subskrybentów podano, że za udostępnianie konta osobom spoza gospodarstwa domowego będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Cena za taką przyjemność wynosi 9,99 zł miesięcznie.

Współdzielenie konta Netflix z osobami spoza gospodarstwa domowego

W komunikacie możemy przeczytać, że "twoje konto Netflix jest przeznaczone dla ciebie i osób, które z tobą mieszkają, czyli dla twojego gospodarstwa domowego". Oznacza to tyle, że udostępnianie konta osobom spoza gospodarstwa domowego jest niezgodne z regulaminem serwisu. No, chyba że mu za to dodatkowo zapłacimy.

Komunikat Netfliksa dotyczący współdzielenia kont
Komunikat Netfliksa dotyczący współdzielenia kont (Netflix)

Jeśli chcesz dzielić konto Netflix z kimś, kto z tobą nie mieszka, masz dwie opcje:

  • Przeniesienie profilu. Każda osoba korzystająca z twojego konta może przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu.
  • Dodanie dodatkowego użytkownika. Możesz udostępnić konto Netflix osobie, która z tobą nie mieszka, za dopłatą w wysokości 9,99 zł/mies.

Netflix zachęca również użytkowników do sprawdzania, kto korzysta z ich kont. Tak na wypadek, gdyby jacyś nieroztropni subskrybenci nie wiedzieli, że udostępnili konto swoim znajomym, z którymi zrzucają się na subskrypcję.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0