Pomnik we wsi Koniec Świata

Netflix promuje film o końcu świata... we wsi o nazwie Koniec Świata

Źródło zdjęć: © Netflix, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.12.2021 12:21

Netflix wybrał Koniec Świata, wieś w powiecie ostrzeszowskim, aby w kreatywny sposób zareklamować "Nie patrz w górę" - katastroficzny film z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence w rolach głównych.

"Nie patrz w górę" ukazał się 24 grudnia na Netflixie i wzbudził spore emocje. Niektórzy widzowie przerazili się, odkrywając w niszczycielskiej komecie metaforę katastrofy klimatycznej. My potraktowaliśmy film bardziej krytycznie, uznając, że nowy film Adama McKaya jest banalny w swych diagnozach. "Jeżeli spodziewaliście się wyrafinowanej satyry społecznej to jej tutaj nie znajdziecie", stwierdza Marta w recenzji.

Pomijając to, czy film jest udany, czy nie, warto pochwalić Netflixa za sposób promocji "Nie patrz w górę". Platforma, na której można zobaczyć nowe dzieło Adama McKaya, wybrała Koniec Świata - część wsi Głuszyna, niewielkiej miejscowości w powiecie ostrzeszowskim - aby wypromować katastroficzną produkcję. O sprawie informuje Agnieszka Walczak z "Gazety Wyborczej".

trwa ładowanie posta...

"Nie patrz w górę" w Końcu Świata

We wsi Koniec Świata stanął pomnik "Pamięci Ludzkości, która nie patrzyła w górę". To największy monolit chromowany natryskowo w Polsce. Marlena Wilińska-Ciechońska z Netflixa wyjaśnia, że pomnik waży 1700 kg i ma 4 metry wysokości. - Przedstawia meteoryt i nawiązuje tym samym do ogromnego zagrożenia, przedstawionego w najnowszym filmie "Nie patrz w górę" w reżyserii Adama McKaya.

Odsłonięcie pomnika to nie jedyna forma promocji nowego filmu Adama McKaya. Osoby, które od 29 grudnia odwiedzą Urząd Gminy w Kraszewicach, mogą odebrać gadżety związane z "Nie patrz w górę". Będą dostępne aż do wyczerpania zapasów w godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku. Aby je zdobyć, należy wypowiedzieć hasło: "Ja w sprawie końca świata".

Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę"
Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę" (Netflix)
Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę"
Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę" (Netflix)
Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę"
Pomnik "Pamięci ludzkości, która nie patrzyła w górę" (Netflix)

Koniec Świata - wieś, która zasłynęła oryginalną nazwą

Odsłonięcie pomnika to nie pierwszy razy, gdy o wsi Koniec Świata zrobiło się głośno. Gdy w 2012 roku zgodnie ze starożytnymi kalendarzami miała nadejść apokalipsa, Koniec Świata stał się atrakcją turystyczną - mieszkańcy gminy Kraszewice spotkali się na ognisku w oczekiwaniu na wydarzenia. We wsi zatrzymują się pielgrzymki, a w ostatnim czasie powstała tam Chata na Końcu Świata, która jest miejscem na biwak.

Włodarze Końca Świata zdają sobie sprawę z wartości nazwy wsi, co widać po współpracy z Netflixem. Relację z odsłonięcia pomnika obejrzycie na poniższym filmiku:

Odsłonięcie pomnika w Końcu Świata | Nie patrz w górę! | Netflix

Źródło: Gazeta Wyborcza/Radio Poznań/Netflix

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1