Netflix promuje film o końcu świata... we wsi o nazwie Koniec Świata
Netflix wybrał Koniec Świata, wieś w powiecie ostrzeszowskim, aby w kreatywny sposób zareklamować "Nie patrz w górę" - katastroficzny film z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence w rolach głównych.
"Nie patrz w górę" ukazał się 24 grudnia na Netflixie i wzbudził spore emocje. Niektórzy widzowie przerazili się, odkrywając w niszczycielskiej komecie metaforę katastrofy klimatycznej. My potraktowaliśmy film bardziej krytycznie, uznając, że nowy film Adama McKaya jest banalny w swych diagnozach. "Jeżeli spodziewaliście się wyrafinowanej satyry społecznej to jej tutaj nie znajdziecie", stwierdza Marta w recenzji.
Podobne
- Co nowego w czerwcu na Netflixie? GIGALISTA premierowych filmów i seriali
- Netflix musi zapłacić KARĘ! Za "promowanie homoseksualizmu i kazirodztwa"
- Netflix: w 2021 roku co tydzień premiera nowego filmu
- Netflix ujawnia mocarne premiery na sierpień - jest na co czekać!
- Netflix – premiery i nowości w lutym 2021. Kiedy i na co warto czekać?
Pomijając to, czy film jest udany, czy nie, warto pochwalić Netflixa za sposób promocji "Nie patrz w górę". Platforma, na której można zobaczyć nowe dzieło Adama McKaya, wybrała Koniec Świata - część wsi Głuszyna, niewielkiej miejscowości w powiecie ostrzeszowskim - aby wypromować katastroficzną produkcję. O sprawie informuje Agnieszka Walczak z "Gazety Wyborczej".
"Nie patrz w górę" w Końcu Świata
We wsi Koniec Świata stanął pomnik "Pamięci Ludzkości, która nie patrzyła w górę". To największy monolit chromowany natryskowo w Polsce. Marlena Wilińska-Ciechońska z Netflixa wyjaśnia, że pomnik waży 1700 kg i ma 4 metry wysokości. - Przedstawia meteoryt i nawiązuje tym samym do ogromnego zagrożenia, przedstawionego w najnowszym filmie "Nie patrz w górę" w reżyserii Adama McKaya.
Odsłonięcie pomnika to nie jedyna forma promocji nowego filmu Adama McKaya. Osoby, które od 29 grudnia odwiedzą Urząd Gminy w Kraszewicach, mogą odebrać gadżety związane z "Nie patrz w górę". Będą dostępne aż do wyczerpania zapasów w godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku. Aby je zdobyć, należy wypowiedzieć hasło: "Ja w sprawie końca świata".
Koniec Świata - wieś, która zasłynęła oryginalną nazwą
Odsłonięcie pomnika to nie pierwszy razy, gdy o wsi Koniec Świata zrobiło się głośno. Gdy w 2012 roku zgodnie ze starożytnymi kalendarzami miała nadejść apokalipsa, Koniec Świata stał się atrakcją turystyczną - mieszkańcy gminy Kraszewice spotkali się na ognisku w oczekiwaniu na wydarzenia. We wsi zatrzymują się pielgrzymki, a w ostatnim czasie powstała tam Chata na Końcu Świata, która jest miejscem na biwak.
Włodarze Końca Świata zdają sobie sprawę z wartości nazwy wsi, co widać po współpracy z Netflixem. Relację z odsłonięcia pomnika obejrzycie na poniższym filmiku:
Odsłonięcie pomnika w Końcu Świata | Nie patrz w górę! | Netflix
Źródło: Gazeta Wyborcza/Radio Poznań/Netflix
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos