Netflix musi zapłacić karę

Netflix musi zapłacić KARĘ! Za "promowanie homoseksualizmu i kazirodztwa"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.12.2021 11:00

Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji w Turcji (RTUK) uznała, że hiszpański film "Im więcej, tym przyjemniej" jest sprzeczny z zasadami moralności, bo "promuje homoseksualizm, kazirodztwo i swingowanie". Netflix musi go usunąć i zapłacić grzywnę.

Hiszpański film "Im mniej, tym więcej" z 2021 roku ewidentnie nie przypadł do gustu członkom tureckiej Najwyższej Rady Radiofonii i Telewizji. Instytucja wezwała Netflixa do usunięcia tej produkcji ze swojego katalogu, bo tytuł miałby być odpowiedzialny za "sprzeczne z zasadami moralności promowanie homoseksualizmu, kazirodztwa i swingowania". Netflix za to wykroczenie musi zapłacić karę.

Członkowie RTUK musieli mieć wybitnie zły dzień w pracy, gdyż ukarali grzywną nie tylko Netflixa. Do zapłacenia kar zostało zobowiązanych dwóch krytycznych wobec rządu nadawców - TELE1 i Halk TV - oraz pewna platforma streamingowa (tym razem już nie chodzi o Netflixa) za to, że znieważyła wartości religijnenazwała prezydenta Turcji dyktatorem (a może to po prostu stwierdzenie faktów?).

"Im mniej, tym więcej" - o czym opowiada film?

Premiera filmu "Im mniej, tym więcej" odbyła się w lipcu tego roku. Jesienią produkcja zasiliła bibliotekę Netflixa. Jest to komedia, w której znajdują się wątki LGBTQ+. Z opisu fabuły dowiadujemy się, że w filmie obejrzymy "pięć przeplatających się zabawnych opowieści o pełnej seksu i nowych możliwości nocy, gdy nic nie idzie zgodnie z planem, ale wszyscy dostają to, czego potrzebują".

DONDE CABEN DOS. Tráiler oficial. 30 de julio en cines

Na całe szczęście w Polsce (jeszcze) nikt nie usuwa filmów z Netflixa, ale pewien horror z udziałem Julii Wieniawy wyjątkowo nie przypadł do gustu politykom PiS. Tak, chodzi o "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Ciekawi Was, dlaczego? Sprawdźcie nasz artykuł na ten temat.

Źródło: Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0