seriale
Netflix z reklamami? Platforma pierwszy raz od 2011 r. STRACIŁA użytkowników
Darmowy Netflix to fakt, ale w..

Darmowy Netflix dla KAŻDEGO! Haczyk? Trzeba się przeprowadzić do…

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.09.2021 12:55

Ile płacicie miesięcznie za Netflixa? Jest jedno rozwiązanie, które mogłoby pozwolić wam oglądać 25% jego biblioteki kompletnie za darmo. Tylko jest jeden ogromny haczyk, o którym dowiecie się za chwilę.

bFFmgdcP

Ostatnie zmiany cen Netflixa mogły dać w kość każdemu, kto płacił co miesiąc za najwyższy i najlepszy pakiet z 4K i innymi bajerami. Z kolei ci, którzy są fanami najniższej jakości 480p otrzymali małą obniżkę. Wszyscy są zadowoleni? Jak dowiecie się o nowym rozwiązaniu firmy, to z pewnością będziecie szukać taniego VPN-a, aby móc kompletnie za darmo oglądać swoje ulubione seriale.

Kompletnie darmowy Netflix… dla jednego kraju

W poniedziałek Netflix ogłosił, że wydaje kompletnie darmową wersję dla... Kenii. Darmowy plan będzie wprowadzony dla wszystkich użytkowników w najbliższych tygodniach. Nikt nie będzie musiał podawać swoich danych czy informacji o karcie kredytowej. Nowy plan jest dostępny dla każdego użytkownika w wieku +18 lat z telefonem z systemem Android. Darmowy Netflix nie zawiera żadnych reklam!

bFFmgdcR

Haczyk jest prosty: musicie być w Kenii, aby korzystać z darmowego Netflixa. Ale też dostępne jest tylko 25% całej biblioteki platformy.

Jeśli nigdy wcześniej nie oglądałeś Netfliksa - a wiele osób w Kenii nigdy nie miało do tego okazji - jest to świetny sposób na poznanie naszej usługi.

- Cathy Conk, Dyrektorka ds. innowacji produktowych w Netflix

Darmówki to świetny pomysł, aby zachęcić kraje rozwijające się do budowania społeczności

W 2016 roku w Myanmarze, kiedy kraj zyskał dostęp do wolnego internetu (długa historia, poniżej świetny materiał o tym), Facebook był dostępny kompletnie za darmo, tzn. nikt nie musiał zużywać na niego swojego pakietu danych. Takie udogodnienie w dopiero co otwartym na świat kraju było niesamowite. Wtedy Facebook był przecież dosłownie synonimem internetu.

bFFmgdcT

Dlatego Netflix idzie z darmową ofensywą w rozwijającym się kraju. Dla nich to żaden większy problem. Kilka milionów zysku czy straty nie wpłynie źle na firmę. A coś takiego jest inwestycją długoterminową. Tak można łatwo ugruntować sobie pozycję na rynku.

Przecież podobny sposób miał Uber i Uber Eats na naszym rynku. Najpierw oferowane były darmowe lub bardzo przecenione usługi. Dzięki temu ludzie nauczyli się (i polubili!) zamawianie rzeczy poprzez tą aplikację. Teraz kodów jest jak na lekarstwo, ale przyzwyczajenia pozostały.

A oto obiecany materiał, oglądajcie od 3:50 min!

Facebook: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Black Mirror" POWRÓCI. Nowe odcinki zapowiadają się inaczej niż dotychczasowe