Najmniejsza antylopa urodziła się w Polsce. Ogromny sukces hodowlany
Dikdik, jedna z najmniejszych antylop na świecie, urodził się we wrocławskim ZOO. Opiekunowie świętują ogromny sukces hodowlany.
ZOO we Wrocławiu świętuje sukces hodowlany. 18 października na świat przyszedł dikdik, czyli jedna z najmniejszych antylop na świecie. Choć maluch urodził się niemal miesiąc temu, wrocławskie ZOO poinformowało o narodzinach w czwartek 9 listopada. Najmłodszy przedstawiciel dikdików jest dzieckiem Nówki i Bertiego.
Podobne
- Mamy Moo Deng także w Polsce? Nazywa się Boguś
- "Godzina policyjna" dla kotów. Czemu potrzebujemy tego w Polsce?
- Znów upadł koń w drodze do Morskiego Oka. Czy to się kiedyś skończy?
- Mamy szansę na Europejskie Drzewo Roku. Głosowanie wkrótce się zamknie
- Koniec dorożek w Krakowie? Konie przechodzą przez piekło
Dikdiki z wrocławskiego ZOO podbijają świat
Młode Nówki i Bertiego jest 26 dikdikiem urodzonym we wrocławskim ZOO. Na chwilę obecną jego opiekunowie nie są w stanie określić płci zwierzęcia. Obecnie niespełna miesięczna antylopa jest bardzo płochliwa i ostrożna. Większość czasu spędza z mamą. Małego dikdika można oglądać w Afrykanarium w ZOO we Wrocławiu, w części poświęconej Afryce Wschodniej. Antylopy dzielą wybieg z frankolinami i mangustami, które choć mieszkają na wybiegu obok - często wkradają się na terytorium dikdików.
- Dikdiki rozmnażają się u nas z powodzeniem i z roku na rok wzbudzają niemałą sensację. Są jednymi z ulubieńców naszych zwiedzających, czemu trudno się dziwić. To już 26 młode tego gatunku urodzone w naszym zoo, co jest sukcesem hodowlanym - mówi Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław w oświadczeniu dla mediów. - Większość przychówku wyjechała już do innych ogrodów zoologicznych, dzięki czemu zasiliły pulę genetyczną w europejskich zoo, a jedno pojechało nawet do Singapuru - dodaje.
Antylopa wielkości kota
Młody dikdika jest wielkości średniego kota. Dorosłe osobniki mierzą od 32 do 43 cm w kłębie i ważą do 9 kg. Najmniejsze antylopy na świecie zamieszkują Afrykę Południową oraz Wschodnią. Nazwa "dikdik" pochodzi od charakterystycznego dźwięku, które wydają spłoszone zwierzęta. Wystraszona antylopa potrafi uciekać z prędkością nawet 40 km/h. Pierwsze ślady obecności dikdików na Ziemi szacuje się na 3,5 mln lat temu - na wykopaliskach w Tanzanii natrafiono na ślady małych antylop pozostawione w popiele.
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
- Dikdiki są powszechne w Afryce, choć nie ustrzegły się wielu zagrożeń ze strony człowieka, takich jak ekspansja rolnictwa, czy nielegalne polowania. Te bezbronne zwierzęta stanowią łup kłusowników głównie ze względu na swoje cenne skóry - mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław w oświadczeniu dla mediów..
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet
- Sara James doświadczyła rasizmu? Jej wyznanie szokuje