lifestyle
Lekarze z zaświadczeniem od proboszcza? Tylko z uczelni o. Rydzyka
Najjjka

Najjjka zgłoszona do prokuratury za pochwalanie przestępstwa. Czy to koniec katoinfluencerki?

Źródło zdjęć: © YouTube.com, TikTok, Instagram.com, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Anna RusakAnna Rusak,22.11.2021 12:00

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez katotiktokerkę Najjjkę. Czy poniesie konsekwencje za to, co mówiła o śmierci Izy z Pszczyny?

Pamiętacie kontrowersyjną wypowiedź Najjjki dotyczącą śmierci Izy z Pszczyny? Popularna katoinfluencerka, która słynie ze swoich religijnych tiktoków, najprawdopodobniej będzie musiała liczyć się z karnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Jej niedawnymi, agresywnymi wypowiedziami, odnoszącymi się do aborcji i sprawy Izy, zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

O co chodzi z Najjjką?

Przypomnijmy jeszcze, że Najjjka winę za śmierć kobiety zwalała na lekarzy, lewicy zarzucała manipulację, a przy okazji dodała, że to nie ludzie decydują o tym, które dziecko przeżyje tylko Bóg.

"I bardzo dobrze, że tak się stało, bo mimo wszystko nie ludzie mają decydować o tym, które dziecko przeżyje, a które nie. Pytaliście Boga o zdanie? Nie"

- Najjjka

Najka mówi na temat Pani Izy z Pszczyny

Jej wypowiedź komentowało sporo osób, co tylko jeszcze bardziej zdenerwowało tiktokerkę. Najjjka w kilku filmikach dość emocjonalnie odnosiła się do wszystkich, którzy "manipulowali" jej wypowiedzią. Sprawa miała trafić nawet do jej proboszcza.

"W tym momencie pokazujecie, jak bardzo manipulujecie moimi słowami i wycinacie moje słowa. Nie róbcie ze mnie takiej złej kobiety. […] To było odwołanie do tego, że czekali aż płód umrze sam i nie dokonali aborcji, i o to chodziło, że bardzo dobrze. Nigdy nie powiedziałam, że dobrze, że kobieta nie żyje. Nigdy tak nie powiedziałam".

- Najjjka

Najjjka zostanie ukarana?

Szkodliwa działalność patokatoliczki może się wkrótce skończyć, bo OMZRiK złożyło już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Organizacja w swoim oświadczeniu powołuje się na art. 255 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że publiczne pochwalanie przestępstw jest w Polsce zabronione.

"§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

trwa ładowanie posta...

W swoim oświadczeniu zaznaczają, że każdy ma prawo do własnych poglądów i szanują zdanie zarówno przeciwników, jak i zwolenników aborcji, ale zachowanie Najjjki jest czymś zupełnie innym.

"Szanujemy pogląd zarówno zwolenników jak również przeciwników dopuszczalności aborcji - jednak w wypadku tej młodej kobiety na nagraniu doszło do zupełnie innej sytuacji. Tiktokerka posługująca się pseudonimem "Najjjka" publicznie pochwalała przestępstwo jakim było nieudzielenie pomocy pani Izabeli, która trafiła do szpitala w Pszczynie, gdzie zmarła".

Jeśli obejrzycie filmiki tej kato tiktokerki, zrozumiecie, co Ośrodek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ma na myśli. Działalność Najjjki w sieci pod wieloma względami jest bardzo szkodliwa – przypomnijmy np. jej niedawne teksty o depresji. Bardzo dobrze, że ktoś w końcu się tym zajął.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 27
Komentarze (0)
arrow
Mata w niespodziewanym miejscu. Pojawił się podwójnie na meczu