gaming
Atak hakerów na "League of Legends". Wykradli kod źródłowy
Red Dead: Gunslinger: Nadchodzi nowe RDR? A może remaster/port starszej gry?

Nadchodzi nowe Red Dead Redemption? A może remaster/port starszej gry?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.05.2022 13:30

Czekacie na nową przygodę z dzikiego zachodu od Rockstara? Jeden z wycieków sugeruje, że kolejna odsłona ma wyjść już za rok. Czy to ma jakikolwiek sens? Sprawdźmy.

Na gry Rockstara trzeba czekać po kilka lat. Po odkryciu żyły złota, jaką jest "GTA V", twórcy trochę się rozleniwili - przestali wydawać masowo gry. Od premiery piątki Rockstar wydał jedynie "Red Dead Redemption 2" w 2018 roku.

Co dalej? Pojawiły się informacje o tym, że GTA VI powinno zostać zapowiedziane w najbliższym latach - oraz że będzie to "mniejsze doświadczenie". I niestety to wszystko. A gracze czekają na kolejną odsłonę… tylko czy nowy RDR nie wyjdzie przez GTA VI?

Wyciek nowego tytułu z serii Red Dead Redemption?

Zacznijmy od tego, że wycieki związane z grami Rockstara są bardzo specyficzne. Jest sporo fałszywych informacji. Ludzie po prostu chcą nałapać sobie trochę sławy na fanach. Weźcie to więc pod uwagę przy sprawdzaniu tego "wycieku".

Strona "EarlyGame" powołuje się na wpis z Twittera, którego treść wydaje się pochodzić wewnętrznej prezentacji firmy-matki, Take Two.

trwa ładowanie posta...

Na zamieszczonych zdjęciach został zamieszczony kalendarz wydawniczy, a w nim informacje o nadchodzących grach. Ze zdjęcia można odczytać, że firma ma planować wydanie GTA VI w połowie 2024 roku oraz następną "Mafię" w 2023. Znalazło się też miejsce na kompletnego remastera trylogii Maxa Payne’a. Okej?

I najważniejsze. Na wiosnę 2023 ma zostać zaplanowana premiera gry mobilnej pt. Red Dead: Gunslinger.

trwa ładowanie posta...

Ostudzę jednak waszą reakcję, ponieważ jest kilka problemów: font nie pasuje idealnie do tego, z którego korzysta Take Two. Ponadto przestrzenie pomiędzy niektórymi literami są odrobinę za bardzo oddzielone od siebie. To tylko niepewny przeciek, ale… może?

Mobilna gra z serii Red Dead…

What? To brzmi co najmniej dziwnie. Oczywiście może być to nowa gra z serii RDR, która rozwinie uniwersum. Take Two chce rozwijać sobie największe marki, a "Red Dead" jest jedną z nich.

Tylko co, jeżeli jest to… remaster/port którejś z pierwszych gier? Sporo osób mylnie uważa, że "RDR" to tylko dwie gry, a to błąd. W 2004 roku na świat został wydany "Red Dead Revolver". Gra jest kanoniczna i postać głównego bohatera jest wspomniana w RDR1 i RDR2.

Remembering Red Dead Revolver | Rockstar's Forgotten Western Game

Skoro GTA: San Andreas, które wyszło w 2004 roku, mogło się doczekać portu na platformy mobilne oraz remastera, to dlaczego uniwersum Red Dead nie mogłoby też zostać podobnie potraktowane?

Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: EarlyGame.com, Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Odcinek 5. "The Last of Us" HBO Max. Zmiana daty premiery