Sklep WYKORZYSTAŁ wizerunek Multiego i Sarusi55 bezprawnie

Multi i Sarusia55 na planie lekcji. Nic o tym nie wiedzieli

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.09.2022 11:00

Young Multi jest oburzony tym, że jego wizerunek został wykorzystany w projekcie planu lekcji. Twierdzi, że nikt go nie pytał o zgodę. W podobnej sytuacji jest Sarusia55, znana z trendu o plaży w Stegnie.

Produkty influencerów nikogo już nie dziwią. Na rynku dostępne są batoniki raperów, lody Ekipy czy płatki… Team X obok "kabanosików" Sanah. Niespodzianką nie było więc, gdy do sprzedaży trafił plan lekcji z wizerunkiem Young Multiego i Sariusi55. Okazało się jednak, że oni sami o tym produkcie nic nie wiedzą.

Multi o wykorzystaniu wizerunku na planie zajęć

Na streamie Young Multi zdecydował się opowiedzieć o sytuacji:

- Ktoś mi wysyła wiadomość na Instagramie, że pisze, że "ma z Tobą plan lekcji". What? Jaki ku*wa plan lekcji? Pytam się jej, a ona mi pokazuje, wysyła, że jej mama ma taki plan też w pracy coś tam, coś tam. Mówię, "co ku*wa? O co chodzi? - mówił Multi na streamie.

Wyszło na to, że pewna firma zdecydowała się na dołączanie darmowego planu zajęć do zamówień.

- Polska firma, która swoją drogą ma sklepy stacjonarne, to nie jest jakiś sklep z du*y,  postanowiła zrobić sobie produkt: plan lekcji z różnymi memami z internetu i dodać mój ryj z napisem: "A ile ty masz lat? Siedemnaście". Następnie dodać jakieś inne zje*ane memy obok mnie. Firma postanowiła zrobić sobie akcję promocyjną, wydać plan, dodawany przy okazji do innych zamówień - kontynuował.

Plan zajęć z wizerunkiem Multiego
Plan zajęć z wizerunkiem Multiego (Tiktok, Twitch)

- Rozdawali to w ogóle jako materiał promocyjny swojej firmy ze swoim logiem ku*wa, a co się okazuje - nie mieli ode mnie żadnego pozwolenia, ani nie wykupili żadnej licencji na wizerunek, nic. To jest jakieś poje*ane. Pomijając fakt, że jest to wykorzystanie wizerunku bez pozwolenia, to drugi fakt jest taki, że jest to mega cringe’owe i mega na tym tracę wizerunkowo. Jacyś fani myśleli, że to jest mój produkt. Patrzcie na to: mój ryj wycięty ze streama, baba ze Stegny, co to jest za g*wno je*ane? Oni to normalnie dają ludziom - opowiedział Multi.

trwa ładowanie posta...

Plan lekcji z Multim i użytkowniczką Starusia55

W komentarzach pod tiktokiem pojawiły się komentarze, że "przecież oni to mogli zrobić, bo Multi jest osobą publiczną". Na to odpowiedziała sama dziewczyna Multiego - Zuza, która posługuje się nickiem: Susukitty7:

"Rozumiesz prywatnie zrobić coś na swój użytek, a promować markę czyjąś twarzą?" - napisała.

I ma rację. To, że ktoś jest osobą publiczną, nie oznacza, że można korzystać z jej wizerunku dowolnie. Zuza kontaktowała się z firmą w tej sprawie.

"Zuza się z nimi kontaktowała. Ucieszyli się i zaproponowali współpracę XDD. Nie tłumaczyli się, nie przeprosili" - przekazał Multi. .

My także skontaktowaliśmy się z firmą, która stoi za produkcją planu lekcji. Nadal czekamy na odpowiedź.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 34