Young Multi - koncert w Pyskowicach

Young Multi zawiódł się na ochronie koncertu. "Wiedziała o pogróżkach i nie reagowała"

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.07.2022 13:00

22 lipca Young Multi zagrał koncert w Pyskowicach. W trakcie występu doszło do groźnej sytuacji. Grupa kilkunastu fanów wdarła się na scenę. Artysta w ostrych słowach odniósł się do sprawy.

Young Multi dzieli czas pomiędzy nagrywanie streamów, wypuszczanie nowych kawałków i koncertowanie w różnych miastach w Polsce. Raper na długo zapamięta występ w Pyskowicach. Podczas koncertu grupa kilkunastu fanów wtargnęła na scenę. Na nagraniu z tego incydentu widać, jak młodzi ludzie skaczą wokół Multiego, chcą zbić z nim piątkę i zrobić wspólne zdjęcie.

W pewnym momencie Multi przerwał występ. Raper zwrócił się w stronę fanów: - Ej, dobra, czekajcie, bo was jest tutaj za dużo. A ochrona będzie tak stała i się przyglądała, jak ludzie się wpi*rdalają? Będziecie stali? Bo ja nie wiem. Ja mam ich, ku*wa, wyganiać czy wy? Ja ich nie chcę wyganiać, bo to są moi fani, ale zrozumcie, że ktoś mógłby wbiec z nożem i mnie zaj*bać na przykład.

Fani wtargneli na scenę Young Multiego #youngmulti #pyskowice

Maile z pogróżkami do Young Multiego

Multi jeszcze podczas występu w Pyskowicach odniósł się do indycentu. - Słuchajcie, ja wam powiem, czemu tak zareagowałem. Dzisiaj przed tym, jak tu przyjechałem - ja często nie mówię o takich rzeczach - dostałem dwa maile anonimowe, że jak tu przyjadę, to nie wyjadę stąd w jednym kawałku. (...) Trzeba brać takie rzeczy na poważnie. Proszę, nie wbiegajcie teraz.

Oświadczenie Young Multiego do koncertu w Pyskowicach

Sprawa zyskała na rozgłosie w mediach społecznościowych. W związku z tym Young Multi wydał obszerny komentarz. Artysta stwierdził, że ochrona otrzymała przed koncertem informacje o pogróżkach. Multi miał usłyszeć, że "aktywność ochrony będzie wzmożona". Raper twierdzi, że obietnica nie została spełniona.

Było parę sytuacji, w których ochrona nie reagowała na moje prośby.  Kiedy zobaczyłem, że tylko jeden ochroniarz trzyma barierki, poprosiłem o to, żeby przed mocnym numerem ochrona podeszła i pomogła. Spotkałem się z brakiem reakcji - napisał Multi w oświadczeniu.

Raper zdementował pogłoski, jakoby sam zachęcał do wchodzenia na scenę:  Chciałbym przypomnieć, że dosłownie dzień przed na streamie prosiłem o to, żeby nie robić takich rzeczy, ponieważ przy takiej ilości osób jest to po prostu niebezpieczne. Jeśli już wbiła jedna osoba to okej, da się to ogarnąć (...). W momencie, kiedy na scenę szturmuje 10 osób a ochrona nie rusza nawet palcem, automatycznie zrzuca się na mnie tą odpowiedzialność - napisał.

Young Multi
Young Multi (Young Multi , Twitter)

Multi stwierdził, że występ w Pyskowicach, mimo groźnego incydentu, zaliczy do udanych. -Był to jeden z NAJLEPSZYCH koncertów jakie zrobiłem - publika totalny ogień, pogo, śpiewanie - było totalnie zaj*biście! - napisał.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0