lifestyle
Influencerzy reklamują alkohol. Zajmie się nimi prokuratura?
Gabe Adams-Wheatley

Mężczyzna bez kończyn robi... tutoriale makijażowe. Otrzymuje wsparcie od męża!

Źródło zdjęć: © Instagram.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.11.2021 12:09

Gabe Adams-Wheatley urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która pozbawiła go kończyn. Dla mężczyzny nie jest to powód do smutku - jako popularny beauty influencer każdego dnia wywołuje uśmiech na twarzach milionów fanów.

bGxPreyH

22-letni Gabe Adams-Wheatley przyszedł na świat w Sao Paulo w Brazylii. Urodził się z rzadkim zespołem wad wrodzonych zwanych zespołem Hanharta. Jest to schorzenie, które powoduje porażenie nerwów czaszkowych i wady kończyn. U Gabe'a zespół Hanharta objawił się w ten sposób, że mężczyzna nie ma rąk ani nóg. Niemniej jednak - jak zaraz się przekonacie - brak kończyn nie stanowi dla mężczyzny ograniczeń.

Gabe został porzucony przez biologicznych rodziców, a następnie adoptowany przez parę mormonów, Rona i Janelle Adams. Wychowywał się w Kaysville w amerykańskim stanie Utah w towarzystwie 13 przybranego rodzeństwa (9 braci i 4 siostry). Mimo swojej kondycji, nie był traktowany na wyjątkowych zasadach. Dzięki rodzinie nauczył się być "silnym, miłym, twardym, uczciwym, lojalnym, mądrym, odważnym i niezależnym".

trwa ładowanie posta...

Młodość pełna smutku

Gabe ze strony szkolnych kolegów i koleżanek wielokrotnie doświadczył gnębienia za swój wygląd - czyli coś, na co nie ma żadnego wpływu. - Wracałem do domu ze łzami w oczach, ponieważ ludzie wyśmiewali się ze mnie, że nie mam rąk ani nóg - wspomina tamten okres. Gabe próbował odebrać sobie życie, gdyż dzieci się nad nim znęcały, mówiąc, że jest "wybrakowany".

bGxPreyJ

W szkole podstawowej i w gimnazjum Gabe miał przyjaciół tylko wtedy, kiedy dziennikarze przychodzili, aby zrobić o nim materiał. Rówieśnicy postrzegali go jako dziecko na wózku inwalidzkim, które nie może wstać i grać razem z nimi w piłkę. Wszystko się zmieniło, gdy Gabe postanowił zatańczyć w szkolnym konkursie talentów... bez pomocy wózka inwalidzkiego. Za występ zdobył owacje na stojąco.

trwa ładowanie posta...

Gabe zrozumiał, że jest gejem, kiedy miał 12-13 lat. Jego przybrani rodzice nie potrafili zaakceptować orientacji syna. Tłumaczyli, że bycie gejem "nie jest w porządku wobec Boga". Między innymi dlatego Gabe porzucił instytucję Kościoła (ale nie wiarę), gdy w wieku 19 lat wyprowadził się z rodzinnego domu. - Nie chciałem żyć w kłamstwie - stwierdził Gabe.

bGxPreyL

Gwiazdor TikToka

Gabe nagrał pierwszy film na TikToka w 2018 roku, mając nadzieję, że stanie się głosem przemawiającym w imieniu wielu ludzi - niezależnie od tego, czy są to osoby z niepełnosprawnościami, ze środowiska LGBTQ+, czy z dolegliwościami natury psychicznej. Jego przesłanie brzmi: "Nieważne, co robisz, zawsze dawaj z siebie wszystko!".

Po roku działalności na TikToku Gabe poznał swojego obecnego męża, z którym łączy go więź na takim poziomie, "jakiego nie doświadczył z nikim innym".

trwa ładowanie posta...

Gabe stał się beauty influencerem z prawdziwego zdarzenia. Jego konto na TikToku obserwuje ponad 2 miliony osób. Gabe pokazuje swoim fanom, że brak kończyn nie jest dla niego żadnym ograniczeniem. Jego filmiki, na których w profesjonalny nakłada makeup, jeździ na deskorolce, tańczy, przewraca kartki w książce, generują milionowe wyświetlenia na TikTkou.

trwa ładowanie posta...

Źródła: TikTok/Instagram/NYPost/Newsweek/Ofeminin

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Dziennikarz Trójki nagrywa rady na TikToku. "Hapay KUTTIEGO!"