lifestyle
Kobiety z nietypowymi nakłuciami po imprezie w różnych krajach Europy. Czy to nowa "pigułka gwałtu"?
Memiarze psują sens "Minionki: Wejście Gru"? Kina ZAKAZUJĄ wchodzenia w garniturach

Memiarze psują sens "Minionki: Wejście Gru"? Kina ZAKAZUJĄ wchodzenia w garniturach

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.07.2022 12:32

Trend z chodzeniem na seans "Minionki: Wejście Gru" w garniturach stał się internetowym fenomenem. Problem w tym, że niektóre kina zakazują już pojawiania się w takim stroju w kinie. Dlaczego? Niektórzy "memiarze" psują seans innym. A miało być tak pięknie.

bFYEAZyX

W skrócie: w poniedziałek opisałem nowe zjawisko, jakim jest pojawianie się na seansie filmu "Minionki: Wejście Gru" ubranym/ą na galowo. Tekst znajdziecie TUTAJ. Garnitur czy suknia stały się sztandarowym ubiorem dla niektórych fanów.

Problem w tym, że dla niektórych właścicieli kin garnitur + bilet na nowe Minionki to zakazane połączenie. O co chodzi?

Memiarze psują sens "Minionki: Wejście Gru"?

W niektórych miejscach na świecie, a szczególnie w Wielkiej Brytanii, kina odmawiają wpuszczenia osób w garniturach na "Minionki: Wejście Gru". Przykłady? Jest ich kilka.

bFYEAZyZ

Sieć "The Regal" zbanowała młodzież w garniturach. Dlaczego? "Przez złe zachowanie osób w garniturach". Oficjalne oświadczenie zostało usunięte - ale redakcja Rolling Stone opublikowała jego kopię:

Obecnie nie przyjmujemy dzieci bez opieki w garniturach na "Minionki: Wejście Gru". Jest to spowodowane problemami, które napotkaliśmy w ciągu ostatnich dwóch dni i związanym z tym zachowaniem - podaje The Regal.

Pracownicy sieci Odeon w mieli "odmówić wejścia" grupie młodych ludzi, którzy przyszli obejrzeć film ubrani w garnitury. Potwierdził to rzecznik:

bFYEAZzb

Ze względu na nieznaczną liczbę incydentów w naszych kinach w weekend musieliśmy w niektórych okolicznościach ograniczyć dostęp do sal kinowych dla niektórych gości - przekazał rzecznik sieci Odeon.

Kino musiało zwrócić 7000 złotych za bilety

Jednym z głośniejszych przypadków jest sytuacja kina Vue Cinemas z Worecester. Właściciel tamtejszego przybytku powiedział lokalnym wiadomościom, iż musiał oddać bilety warte 1300 funtów przez "złe zachowanie" osób w garniturach:

Musiałem zwrócić wszystkie bilety w tym kinie z powodu dzieci krzyczących i naśladujących Minionki, gdy film był grany. To była grupa około ośmiu dzieci. Teraz, kiedy widzimy, że dzieci przychodzą na film przebrane w garnitury, dajemy im ostrzeżenie. Mówimy im, że jeśli będzie na nich nawet jedna skarga, cokolwiek to będzie, zostaną wyrzucone z kina - opowiedział właściciel kina Vue Cinemas.

bFYEAZzh

Komentarze na Twitterze zdradzają odrobinę więcej

Na Twitterze pojawiło się kilkanaście komentarzy od osób pracujących w kinie. Jak piszą, tylko promil ubranych w garnitury gości odznaczał się złymi manierami. Dodają jednak, że faktycznie zdarzało się, że niektórzy ubrani "na galowo" zachowywali się niewłaściwie.

Tego nie trzeba chyba tłumaczyć:

Większość z tych gości jest całkiem spoko. Jedyną złą rzeczą, jaką widziałem, było kilka bananów w rzędzie siedzeń.

Ale oczywiście widziałem też kilka poważnych niewłaściwych zachowań.

Hej, jeśli pojawisz się, aby zobaczyć Minionki w garniturach, nie proś przepracowanych i niedostatecznie opłacanych pracowników teatru o zrobienie zdjęcia tobie i twoim głupim znajomym.

jako były pracownik kina, mają KAŻDE prawo wyrzucić obleśne grupy 15-letnich chłopców ubranych w garnitury na film o Minionach. wiem na pewno, że każą pracownikom spędzić 40 minut na sprzątaniu jednego kina....

Śmieszne? Nie. Głupie? Trochę tak

Warto spojrzeć na tę sytuację z obu stron. Kina boją się, że mała grupka osób zaburzy doświadczenia płynące z seansu dla reszty gości.

bFYEAZzi

Przez wprowadzono "zakazy" dla garniturów. Nieważne, że tylko niektórzy robią burdę podczas Minionków. Właściciele wolą na wszelki wypadek zakazują takiego ubioru, wierząc, że to ograniczy niewłaściwe zachowania w kinie.

Czy banowanie każdego, kto jest w garniturze, ma sens? Powiedzmy szczerze - no nie do końca. Uderza to przecież w osoby, które chcą uczestniczyć w memie. Nie każdy "ubrany lepiej" będzie zachowywał się jak dzicz.

Ba! Moim zdaniem właśnie ubrani w garniaki będą oglądać film z uwagą i w ciszy. Bo po co mieliby się męczyć w marynarkach? Tylko, aby gadać, czy rozrabiać podczas seansu?

bFYEAZzj

Źródło: Rolling Stone

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 roku będzie naprawdę wyjątkowa