trendy
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę
Maryja z brodą

Maryja z brodą - czy rodzice Jezusa byli osobami homoseksualnymi? Kontrowersyjna okładka magazynu

Źródło zdjęć: © Olivier Hase, Facebook, "Siegessäule Magazin"
Anna RusakAnna Rusak,08.12.2021 13:32

Rodzicami Jezusa były osoby nieheteronormatywne, a Maryja miała brodę. Taką wersję wydarzeń prezentuje świąteczna okładka niemieckiego magazynu queer "Siegessäule Magazin".

bGysyBLT

Kto powiedział, że Maryja nie może mieć brody? Skąd wiadomo, że Jezus nie był dzieckiem pary nieheteronormatywnej? Właśnie taką interpretację postaci rodziców Jezusa przedstawił niemiecki magazyn "Siegessäule Magazin".

Główną gwiazdą bożonarodzeniowej okładki gazety jest Riccardo Simonetti, który jest niemieckim aktywistą LGBT i ambasadorem tej społeczności w Parlamencie Europejskim.

bGysyBLV

Rodzice Jezusa jako para jednopłciowa

Na okładce możemy zobaczyć Riccardo, który występuje jako brodata Maryja - ta niebieska chusta na głowie i charakterystyczna poza raczej jednoznacznie na to wskazują. W dłoniach Riccardo/Maryja trzyma niemowlę, czyli w domyśle Jezusa. Od tyłu obejmuje go inny mężczyzna, a cała scena utrzymana jest w barwach, z którymi identyfikują się osoby transpłciowe.

trwa ładowanie posta...

Simonetti w swoim wpisie podkreśla, jak dumny jest z tej okładki i przy okazji nawiązuje do walki z stereotypowym pokazywaniem osób chorych na HIV. Dorzuca też bardzo intrygujące założenie: "skoro ignorujemy fakt, że Jezus nie był biały, możemy również uwierzyć, że Maryja Dziewica miała brodę, czemu nie".

bGysyBLX

"Czuję się bardzo dumny i zaszczycony, że znalazłem się na okładce grudniowego wydania tak queerowego przedsięwzięcia jak SIEGESSAULE MAGAZIN, szczególne podziękowania dla mojego przyjaciela @akwantu za zagranie Józefa na naszym nowo zinterpretowanym zdjęciu świętej rodziny, wykorzystującym flagę trans jako inspirację".

Przesada czy wolność artystyczna?

Brodata Matka Boska wywołała oburzenie wśród internautów. Część z nich uważa, że to prowokacja - szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę czas, w jakim okładka została opublikowana, czyli adwent.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

To dość intrygująca i dość kontrowersyjna interpretacja "chrześcijańskiej rodziny", która w Polsce z pewnością by nie przeszła. U nas wielkie kontrowersje wywołuje nawet tęczowa Matka Boska. Trudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby na takim obrazie pojawiła się Homoseksualna Święta Rodzina...

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
W Chinach wrze. Telefony Huawei usuwają nagrania z protestów?