Maryja z brodą - czy rodzice Jezusa byli osobami homoseksualnymi? Kontrowersyjna okładka magazynu
Rodzicami Jezusa były osoby nieheteronormatywne, a Maryja miała brodę. Taką wersję wydarzeń prezentuje świąteczna okładka niemieckiego magazynu queer "Siegessäule Magazin".
Kto powiedział, że Maryja nie może mieć brody? Skąd wiadomo, że Jezus nie był dzieckiem pary nieheteronormatywnej? Właśnie taką interpretację postaci rodziców Jezusa przedstawił niemiecki magazyn "Siegessäule Magazin".
Podobne
- Czy rzeźba obraziła uczucia religijne? Ordo Iuris sprawdza
- Piłkarz Kylian Mbappe w związku z transpłciową modelką?
- IsAmU z transfobicznym postem. Internauci wyzywają go od alimenciarzy
- "Rzułta" twarz papieża. Skąd się wzięła w memach z JP II?
- Wstali i zaśpiewali BOGURODZICĘ - tak radni PiS walczą z "ideologią LGBT"
Główną gwiazdą bożonarodzeniowej okładki gazety jest Riccardo Simonetti, który jest niemieckim aktywistą LGBT i ambasadorem tej społeczności w Parlamencie Europejskim.
Rodzice Jezusa jako para jednopłciowa
Na okładce możemy zobaczyć Riccardo, który występuje jako brodata Maryja - ta niebieska chusta na głowie i charakterystyczna poza raczej jednoznacznie na to wskazują. W dłoniach Riccardo/Maryja trzyma niemowlę, czyli w domyśle Jezusa. Od tyłu obejmuje go inny mężczyzna, a cała scena utrzymana jest w barwach, z którymi identyfikują się osoby transpłciowe.
Simonetti w swoim wpisie podkreśla, jak dumny jest z tej okładki i przy okazji nawiązuje do walki z stereotypowym pokazywaniem osób chorych na HIV. Dorzuca też bardzo intrygujące założenie: "skoro ignorujemy fakt, że Jezus nie był biały, możemy również uwierzyć, że Maryja Dziewica miała brodę, czemu nie".
"Czuję się bardzo dumny i zaszczycony, że znalazłem się na okładce grudniowego wydania tak queerowego przedsięwzięcia jak SIEGESSAULE MAGAZIN, szczególne podziękowania dla mojego przyjaciela @akwantu za zagranie Józefa na naszym nowo zinterpretowanym zdjęciu świętej rodziny, wykorzystującym flagę trans jako inspirację".
Przesada czy wolność artystyczna?
Brodata Matka Boska wywołała oburzenie wśród internautów. Część z nich uważa, że to prowokacja - szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę czas, w jakim okładka została opublikowana, czyli adwent.
To dość intrygująca i dość kontrowersyjna interpretacja "chrześcijańskiej rodziny", która w Polsce z pewnością by nie przeszła. U nas wielkie kontrowersje wywołuje nawet tęczowa Matka Boska. Trudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby na takim obrazie pojawiła się Homoseksualna Święta Rodzina...
Popularne
- W sklepach pojawiło się malinowe masło. Czy to może być dobre?
- Viki Gabor wydała kolekcję ubrań "ARONOŁ". Kosmiczne ceny dresów
- Fagata dostała bana na Instagramie. Potężne czystki na serwisie
- Mortalcio ma nową dziewczynę? Zagrała w jego teledysku
- Ariana Grande wraca na scenę? Wcale nie kończy kariery muzycznej
- Wojtek Gola wie, kiedy IShowSpeed zjawi się w Polsce? "Pokażmy, że Polska górom"
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- JoJo Siwa wraca do Polski! Zagra solowy koncert w Warszawie
- Edzio Rap wziął ślub. Zrobił to po kryjomu, nie mówiąc ani rodzicom, ani znajomym