moda
McDonald’s i Drwalowe ubrania. Drwalowy sweter, czapka, włóczka. Cena i skład
Louis Vuitton "Z"

Louis Vuitton w nowej kolekcji umieścił literę "Z"? Internauci oburzeni

Źródło zdjęć: © Instagram, Louis Vuitton
Anna RusakAnna Rusak,24.03.2022 13:30

Louis Vuitton zaprezentował swoją nową kolekcję. Ambasadorzy prezentują biżuterię, na której można dostrzec symbol "Z". Litera obecnie kojarzona jest z armią rosyjską, więc internauci, delikatnie mówiąc, nie są zachwyceni.

Domy mody trochę czekały z zajęciem stanowiska w związku z wojną na Ukrainie. Przypomnijmy, że jedną z pierwszych marek, która wyraziła solidarność z walczącymi, był Giorgio Armani i jego cichy pokaz podczas Fashion weeku.

Potem na szczęście większość z nich zajęła stosowne stanowisko i wycofała się z rosyjskiego rynku. Sprawa jednak wróciła, gdy Louis Vuitton zaprezentował swoją najnowszą kolekcję. Niestety pojawia się w niej kontrowersyjny symbol "Z".

"Z" w kolekcji Louis Vuitton

Jeśli nie wiecie, co oznacza symbol "Z", to zerknijcie do naszego artykułu, w którym tłumaczymy, czemu ta literka jest teraz na cenzurowanym. Niestety Louis Vuitton nie miał najlepszego timingu i na swoim Instagramie zaprezentował najnowszą kolekcje, w której pojawia się ta kontrowersyjna zetka.

Na profilu marka prezentuje swoje ambasadorki i ambasadora. Alicia Vikander pozuje np. z bransoletką z literką "Z", na zdjęciach możemy zobaczyć też muzyka Kid Cudi i modelkę Jin Chen. Na części biżuterii widnieje też litera "V".

trwa ładowanie posta...

Internauci oburzeni - czy słusznie?

Pod postem kolekcji znajdziemy wiele komentarzy krytykujących markę. Internauci zarzucają, że Louis Vuitton "wspiera krwawą wojnę na Ukrainie" i pytają, czy nie jest im "wstyd". Ironicznie zastanawiają się też, czemu nie dodali do kolekcji np. swastyki.


Nie mam nic przeciwko LV i faktycznie rozpoznaje te inicjały w "Z", ale dajcie spokój! Czy wy w ogóle oglądacie wiadomości? Zastanawiam się, jak będą wyglądać wasze wyniki sprzedaży.

trwa ładowanie posta...

Louis Vuitton tłumaczy, że w kolekcji wykorzystuje jedynie swoje kultowe inicjały "L" i "V", problem polega jednak na tym, że to "L" jednak zdecydowanie bardziej przypomina "Z". W każdym razie inicjały mają symbolizować "pulsującą energię".

Trzeba przyznać, że Louis Vuitton rzeczywiście nie zgrał się trochę z aktualną sytuacją na świecie, ale czy to tak do końca wina marki modowej? Przecież to nie jest tak, że ten francuski dom mody zaprojektował tę kolekcję miesiąc temu i w ten sposób chciał wesprzeć Rosję.

Biorąc pod uwagę, że przecież wycofał się z tamtejszego rynku, byłaby to bardzo głupia i nierozsądna decyzja. Kolekcja najprawdopodobniej powstała na długo przed wojną na Ukrainie, więc nie doszukiwałabym się tutaj drugiego dna.

trwa ładowanie posta...

Jasne, nie wygląda to teraz najlepiej i pewnie biżuteria nie sprzeda się tak dobrze, jak chciałaby tego marka. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie miejsca czy osoby posługujące się tą literą mają złe intencje i wspierają wojnę.

Idąc przecież taką logiką, można by było pomyśleć, że pokolenie "Z" też wspiera Rosję, bo ma w nazwie tę nieszczęsną zetkę. Naprawdę nie powinniśmy do wszystkie podchodzić tak zero-jedynkowo i nadinterpretowywać pewne działania.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Kolekcja VAIN zadziwia. To zużyte stroje robocze z McDonald's