ludzie
Oliwka Brazil przerywa milczenie. DRAMA z Gosią Andrzejewicz
Ekipa straci prawa do Lodów Ekipy? Nowe donesienia w sprawie

Los Lodów Ekipy przesądzony?! Znak towarowy trafi w ręce BIZNESMENA z Krakowa?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.11.2021 11:35

Kolejna część dramy z Lodami Ekipy. Nowe informacje znalazły się na łamach portalu Wirtualnemedia.pl. Czy znak towarowy Lodów Ekipy trafi do biznesmena z Krakowa?

Do tej sprawy nie wracałem od dłuższego czasu, ponieważ mieliśmy ciszę w eterze. Nikt nic nie zgłaszał, nikt nie walczył - ogólnie posucha na rynku dram.

Jeżeli ominął was ten złoty okres dram z Ekipą, to oto krótkie przypomnienie. W połowie sierpnia br. krakowski biznesmen, Roman Hodurek, złożył wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazwy Lody Ekipa. Nikt z firmy Koral ani z Ekipy Friza nie zastrzegł tego wcześniej w UP.

Biznesmen argumentował całe zajście tym, że to on wpadł na pomysł stworzenia Lodów Ekipy, a "zły Wujek Łuki zabrał mu pomysł". Co prawda Roman Hodurek jest znany z m.in. sieci lodów w Krakowie - ale było o nim również głośno, gdy chciał zastrzec znak towarowy… obwarzanka krakowskiego xD

Także ten tego, obie strony konfliktu są bardzo interesujące.

Nowe informacje w sprawie: Wirtualnemedia informują o braku sprzeciwu

O sprawie było ostatnio cicho, ale nadeszła ostateczna data sprzeciwu, czyli 16 listopada. Jak dowiedział się ww. portal, Ekipa nie złożyła sprzeciwu w sprawie wniosku krakowskiego biznesmena.

Po dacie 16.11. Urząd czeka jeszcze 2 tygodnie na spływ ewentualnej korespondencji nadanej przed 16 listopada. Jeśli nie wpłynie żaden sprzeciw, Urząd udzieli prawa ochronnego.

- Adam Taukert, rzecznik prasowy Urzędu Patentowego RP dla Wirtualnemedia.pl

Czyli jeżeli Ekipa nie zrobiła nic w tej sprawie, to w niedalekiej przyszłości może być nieciekawie. Dlaczego?

Co się stanie, gdy Roman Hodurek otrzyma znak towarowy na Lody Ekipy?

Najważniejsza rzecz: wstrzymanie sprzedaży lodów. Koniec, finito, w żadnych Żabkach czy Biedronkach nie uświadczymy Lodów Ekipy. Ponadto, teoretycznie byłaby szansa na "zabezpieczenie" towaru ze sklepów. Naturalne jest to, że Ekipa nie mogłaby reklamować swoich lodów itd.

A co może zrobić Ekipa?

Jeżeli nie wniosła sprzeciwu, to prawdopodobnie (bo tutaj mamy wiele zawiłości prawnych) Ekipa musiałaby się zdecydować na odkupienie praw do Lodów Ekipy. Jak sam Hodurek stwierdził w wywiadzie ze Znaki Towarowe Blog, jest "otwarty na polubowne rozwiązanie sprawy".

Czas pokaże, co wyjdzie z tej sprawy. Ciekawe tylko, czy Ekipa mogłaby teraz zacząć sprzedawać np. "Sorbety Ekipy" xD

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Mentzen pośmiewiskiem na Twitterze. Porównują go do dziecka