Wojna pączkowa między dwoma dyskontami trwa

Lidl i Biedronka na wojnie o pączki. Gdzie są najtańsze?

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
08.02.2024 12:00

Tłusty czwartek to dla dyskontów dobra okazja na pokazanie wyższości. Liczy się różnorodność smaków, wygląd, ale przede wszystkim - cena. Uwagę Polaków skupiła rywalizacja Lidla i Biedronki. Który dyskont oferuje tańsze pączki?

Tłusty czwartek co roku wzbudza ogromne emocje. Cukiernie prześcigają się w smakach czy dodatkach do pączków. Wśród cukierników trwa niepisany konkurs na najbardziej ekskluzywne wypieki. W tym roku zwycięstwo najprawdopodobniej należy do cukierni ze Słupska. Nie wszystkich jednak stać na pączki za 100 zł. Na fanów słodkości, którzy nie chcą zostawiać połowy wypłaty w cukierni, czekają markety spożywcze.

Kto da mniej za pączka?

W konkursie najbardziej ścierają się Biedronka i Lidl. Sieć z owadem proponuje darmowe 12 pączków dla klientów, którzy w tłusty czwartek zrobią zakupy za co najmniej 149 zł. Jak co roku działa też oferta im więcej pączków, tym niższa cena. Kupując 24 pączki, za jednego należy zapłacić 18 gr. Cena przy kupnie 12 pączków wynosi natomiast 29 gr. Co istotne, cena zmieniła się po tym, jak Lidl opublikował swoją gazetkę. Oprócz najtańszych pączków w Biedronce dostępne są m.in. donuty oreo czy pączki E.Wedel.

Pączki z Lidla droższe od Biedronki?

Co na to Lidl? W aplikacji na użytkowników czeka kupon na pączka za 10 gr. Rabat dotyczy jednak tylko jednej sztuki. W Lidlu również działa oferta im więcej, tym taniej. Kupując sześć pączków za jednego należy zapłacić 89 gr. Kupując 12 pączków jeden kosztuje 49 gr. Najtaniej wychodzi kupno 24 pączków - jeden kosztuje tylko 19 gr. W niemieckiej sieci obowiązuje także oferta trzy plus jeden za grosz na donuty. W Lidlu także dostępne są pączki "premium" - z pistacjami lub wiśniami. Na fanów faworków czekają natomiast opakowania 200 g, warte 7,49 zł.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0