trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Sleepy Chicken co to?

Lekarze ostrzegają przed trendem z TikToka - gotowaniem kurczaka w syropie na kaszel

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.01.2022 13:35

"Sleepy Chicken" lub "NyQuil Chicken" to niekonwencjonalny przepis na kurczaka. Polega na tym, aby dusić mięso w marynacie wykonanej z leku na przeziębienie lub grypę. Lekarze ostrzegają, że spożywanie tej potrawy może być niebezpieczne dla zdrowia.

Raz na jakiś czas donosimy o dziwacznym trendzie lub wyzwaniu, które staje się wybitnie popularne na TikToku. W zeszłym roku przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, gdy oglądaliśmy relacje uczestników "Milk Crate Challenge". Celem tego wyzwania było, aby wejść na schody wykonane ze skrzynek po mleku i nie spaść z wysokości - co rzadko komu się udawało.

W 2022 roku lekarze ostrzegają przed odtwarzaniem trendu o nazwie "Sleepy Chicken" lub "NyQuil Chicken". Jest to absurdalnie głupi sposób przyrządzenia kurczaka, który według niektórych użytkowników TikToka ma pomóc w zwalczeniu przeziębienia lub grypy. W "Sleepy Chicken" chodzi o to, aby dusić kurczaka w roztworze Nyquil lub Benadryl - są to leki przepisywane na przeziębienie i grypę.

"Sleepy Chicken" - stary trend zyskał nowe życie dzięki pandemii

"Sleepy Chicken" nie jest nowym trendem, bo filmy na ten temat ukazywały się w social mediach już w 2020 roku. Przepis na kurczaka w syropie na kaszel zyskał na popularności na przełomie 2021 i 2022 roku w związku z zagrożeniem nowym wariantem koronawirusa Omikron.

Na TikToku można było znaleźć kilka relacji z przyrządzania "Sleepy Chicken". Moderatorzy zajęli się usuwaniem filmików na ten temat. Warto podkreślić, że gotowanie lub smażenie mięsa zabarwionego na niebiesko od syropu na kaszel nie tylko wygląda nieapetycznie, ale i jest niebezpieczne dla zdrowia.

Sleepy Chicken
Sleepy Chicken (TikTok)
Sleepy Chicken
Sleepy Chicken (TikTok)

Lekarze alarmują - spożywanie "Sleepy Chicken" to szaleństwo

- Kiedy gotujesz syrop na kaszel, taki jak Nyquil, woda i alkohol wyparowują, pozostawiając w mięsie skoncentrowaną ilość leków - tłumaczy dr Aaon Hartman z Virginia Commonwealth University. - Kiedy zjesz jeden z kotletów według przepisu "Sleepy Chicken", to tak, jakbyś spożył od ćwierć do pół butelki Nyquil za jednym razem.

Hartman ostrzega, że niebezpieczne jest nie tylko jedzenie kurczaka przyrządzonego według przepisu "Sleepy Chicken", ale i wdychanie oparów, które powstają w procesie gotowania.

Dr Heff Foster w rozmowie z "The Sun" powiedział, że jedzenie kurczaka ugotowanego w syropie na kaszel może powodować ostre zatrucie wątroby, zawroty głowy, drgawki, a nawet śmierć. Wniosek? Nie traktujcie mediów społecznościowych jako wiarygodnego źródła informacji. Jeśli dowiecie się o istnieniu przepisu na potrawę o właściwościach uzdrawiających, sprawdźcie w pięciu innych miejscach, czy nie jest to ściema.

What is NyQuil, Sleepy Chicken Challenge Trend On TikTok

Źródło: New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu