trendy
Na TikToku trollują spotkania na Zoomie Krzysztofem Kononowiczem
Opalający spray do nosa - trend na TikToku

Lekarze zszokowani trendem na TikToku. Kobiety aplikują spray do nosa, aby się opalić

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.02.2022 13:31

Solarium i kremy brązujące odchodzą do lamusa? Według niektórych beauty influencerek na TikToku nowym rewolucyjnym sposobem na opaleniznę jest spray do nosa. Lekarze apelują, aby nie słuchać porad "oświeconych" tiktokerek.

Na TikToku regularnie pojawiają się trendy, które mogą zjeżyć włosy na głowie niejednemu lekarzowi. Tym razem serwis zalała fala filmików przedstawiających nowy sposób na to, aby skóra nabrała brązowego odcienia. Chodzi o spray opalający, który kobiety aplikują sobie do nosa. Inhalacja rzekomo pobudza skórę do produkcji melaniny - naturalnie występującego barwnika.

Warto podkreślić, że aerozole, których dotyczy niebezpieczny trend, nie mają nic wspólnego ze sprayem na katar. Chodzi o kosmetyk, w którego składzie znajduje się melanotan. Substancja ta pomaga organizmowi w wydzielaniu hormonu odpowiedzialnego za opaleniznę. Producenci zapewniają, że substancja redukuje uczucie głodu, upiększa skórę oraz podnosi libido.

Spray do nosa na opaleniznę trendem na TikToku

Kosmetyk z dodatkiem melanotanu bije rekordy popularności na TikToku. Brytyjska influencerka @hannahtayy zademonstrowała użycie produktu, mówiąc, że "woli umrzeć jako gorąca laska niż żyć i być brzydka". Wstrzykując spray do nosa, kobieta stwierdziła, że nawet jeśli korzystanie z kosmetyku odbierze jej 10 lat życia, to i tak będzie warto, bo nie chce umrzeć jako stary człowiek, bo "starzy ludzie są brzydcy".

Opalający spray do nosa - trend na TikToku
Opalający spray do nosa - trend na TikToku (TikTok)
Opalający spray do nosa - trend na TikToku
Opalający spray do nosa - trend na TikToku (TikTok)

W trendzie uczestniczą dziesiątki młodych kobiet. Niektóre radzą, aby aplikować spray tuż przed wejściem na solarium, ponieważ kosmetyk rzekomo poprawia działanie lamp do opalania. Zagraniczne serwisy podają, że cena jednej sztuki sprayu do opalania zaczyna się od 29 dolarów.

Opalający spray do nosa - trend na TikToku
Opalający spray do nosa - trend na TikToku (TikTok)
Opalający spray do nosa - trend na TikToku
Opalający spray do nosa - trend na TikToku (TikTok)

Lekarze ostrzegają przed trendem

Dr Gabriella Birley z The Doctor Clinic w wypowiedzi dla portalu DailyMail ostrzegła, że opalające spraye do nosa mogą być niebezpieczne, bo zazwyczaj nie przechodzą dokładnego procesu testowania.

Lekarze wyrażają obawę, kosmetyk może wywoływać poważne skutki uboczne. (...) Niektórzy użytkownicy sprayu skarżą się na nudności, bóle głowy, spontaniczne erekcje, ciemnienie pieprzyków, problemy z sercem i żołądkiem, zaburzenia krwi i oczu, a także silne reakcje alergiczne zagrażające życiu.

- Dr Gabriella Birley

Podkreślmy, że TikTok nie jest wiarygodnym źródłem informacji na tematy zdrowotne. Przed użyciem jakiegokolwiek specyfiku znalezionego w internecie skontaktujcie się ze swoim lekarzem.

Źródła: nypost.com/dailymail.co.uk/uroda.abczdrowie.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 83
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 21
  • emoji kupka - liczba głosów: 52
Dari,zgłoś
To nic nie warte najlepiej dziala podskornie podobnie jak insulina do wstrzykiwania Peptyd mega !!!!!
Odpowiedz
0
like
3
dislike
Ich poziom "urody" odpowiada poziomowi inteligencji.
Odpowiedz
18
like
0
dislike
Hcxg,zgłoś
Masakra komuś się nudzi i to bardzo
Odpowiedz
8
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 7
Komentarze (7)
arrow
Rosja ukarała Twitcha za prawdę o wojnie. Wysoka grzywna