Jakub Sieczko, AED, Staying Alive

Lekarz Jakub Sieczko poleca aplikację, dzięki której można ratować życie. Musicie ją mieć

Źródło zdjęć: © AppStore, Facebook, Jakub Sieczko
Anna RusakAnna Rusak,19.07.2022 12:00

Czy można komuś uratować życie dzięki apce? Lekarz Jakub Sieczko dzieli się historią, po której przeczytaniu będziecie chcieli zainstalować Staying Alive. Czemu szybka pomoc defibrylatorem jest tak ważna?

Jakub Sieczko to specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, który przez 6 lat pracował w stołecznym pogotowiu ratunkowym. Lekarz jest również współtwórcą akcji "Medycy na Granicy". Niedawno na rynku pojawiła się jego książka "Pogo", w której opisuje historie z różnych akcji ratowniczych. Swoją drogą, bardzo go ją polecamy.

Sieczko na swoim Facebooku opowiedział niedawno o tym, jak możemy uratować komuś życie dzięki aplikacji. Czemu każdy z nas powinien mieć apkę z lokalizacjami AED?

trwa ładowanie posta...

Jakub Sieczko radzi, by pobrać apkę z AED

Jakub Sieczko w swoim poście na Fecebooku opisuje spotkanie z "panem-szczęściarzem", któremu defibrylator uratował życie. W urzędzie mężczyzna doznał zatrzymania krążenia. Na szczęście w pobliżu znajdowało się AED i ktoś udzielił mu pomocy.


Spotkałem wczoraj pana, którego bolała klatka piersiowa, bo miał szczęście. Szczęście zaczęło się od tego, że zamiast zostać w domu, poszedł do urzędu. Doznał tam zatrzymania krążenia. Ten urząd to było całkiem niezłe miejsce na zatrzymanie krążenia, bo znajdował się tam automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) i człowiek, który wiedział, jak go użyć. No i że trzeba w takiej sytuacji uciskać klatkę piersiową.

- Jakub Sieczko

Na koniec tej historii Sieczko podzielił się kilkoma ważnymi wnioskami. Stwierdził, ze program powszechnego dostępu do defibrylacji jest wspaniały i polecił czytelnikom zainstalować aplikację Staying Alive.

trwa ładowanie posta...

Czym jest aplikacja Staying Alive?

W aplikacji Staying Alive, o której mówi Sieczko, znajdziecie listę defibrylatorów dostępnych na całym świecie. Dzięki niej nie tylko będziecie mogli znaleźć AED, gdy będziecie go potrzebowali. Apka pozwoli na znacznie więcej.

Staying Alive pozwala również w łatwy sposób zgłosić nową lokalizację defibrylatora. Poza tym w aplikacji znajdziecie opis zawierający instrukcję o tym, jak wykonać RKO i użyć defibrylatora. Jeśli to wam nie wystarczy możecie skorzystać również z ilustracyjnego nagrania wideo.

Teaser AEDMAP

Możemy więc tylko dołączyć się do apelu Jakuba Sieczki i polecić wam zainstalowanie aplikacji, która pomoże wam znaleźć dostępny defibrylator, gdy będziecie go potrzebowali. Jeśli chcecie możecie też wziąć udział w kursie resuscytacji! Podobno można go znaleźć w dwie minuty!

Źródło: Jakub Sieczko, stayingalive.org

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0