lifestyle
Najjjka, katolicka tiktokerka, zawalczy na High League? Może z Mają Staśko?
Ryan Reynolds, kolonoskopia

"Lead From Behind". Ryan Reynolds nagrał własną kolonoskopię. Dlaczego?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.09.2022 10:00

Ryan Reynolds i Rob McElhenney zdecydowali się zrobić coś szalonego. Nie, nie wyskoczyli z samolotu. Nagrali badanie kolonoskopii. "To był pierwszy raz, kiedy ktoś wsadził mi kamerę w d**ę".

Ryan Reynolds ma fenomenalny okres. W 2021 roku wystąpił w sequelu do "Bodyguarda" z Samuelem L. Jacksonem oraz we "Free Guy". A teraz ma na koncie "Projekt Adam" oraz "Red Note".

W ciągu najpewniej dwóch następnych lat pojawi się w trzeciej części "Deadpoola". Zajmuje się swoim klubem piłkarskim, który wykupił wraz z innym aktorem - Robem McElhenneym.

Ryan Reynolds pokazał własną kolonoskopię

Duet aktorów znanych z "Welcome to Wrexham" postanowił udokumentować swoją pierwszą kolonoskopię, aby podkreślić znaczenie profilaktycznej procedury wykrywania i prewencji raka.

Kolonoskopia jest podstawowym badaniem w celu profilaktyki i wykrycia raka jelita grubego. Przyjmuje się, że ten rak odpowiada za około 8-10 proc. wszystkich śmieci spowodowanych nowotworami.

- Jest to prosty krok, który może dosłownie, mam na myśli dosłownie, uratować twoje życie - przekazał Ryan w filmie, który opublikował na YouTubie.

Jak możecie się spodziewać badania nie należy do najmilszych, choć może uratować życie. Z powodu dyskomfortu związanego z formą badania wiele osób odkłada je na później. Dlatego Ryan i Rob postanowili promować nową inicjatywę "Lead From Behind", mającą na celu rozpowszechnienie informacji, że rak jelita grubego jest "rakiem, któremu można zapobiec".

Kolonoskopia Ryana Reynoldsa

Ryan Reynolds, kolonoskopia
Ryan Reynolds, kolonoskopia (YouTube)

Jak to zrobili? Nakręcili swoje przygody z kolonoskopią. Tu nie ma żadnej wyższej filozofii. Po prostu pokazali, jak wygląda proces badania… poza oczywiście kulminacyjnym momentem.

- Stawałem wielokrotnie przed kamerą. Ale to był pierwszy raz, kiedy ktoś wsadził mi ją w d*pę. Zabieg i przygotowanie były bezbolesne, ale dyskomfort związany z filmowaniem i dzieleniem się procesem był najtrudniejszą częścią - opowiedziała gwiazda "Deadpoola".

Ryan Reynolds, kolonoskopia
Ryan Reynolds, kolonoskopia (YouTube)

Co zaskakujące, nawet gdy Ryan nie czuł żadnych symptomów, lekarz odnalazł w nim "niezwykle subtelny polip".

Rob & Ryan Lead From Behind

Kolonoskopia nie jest zła

Wiem świetnie, że czytelnicy Vibeza niekoniecznie muszą już teraz przechodzić przez kolonoskopię. Należy ją przeprowadzić. jeśli mamy niepokojące objawy np. krew w kale, częste biebunki czy zatwardzenia. Wykonywanie profilaktycznej kolonoskopii jest zalecane raz na 10 lat dopiero u osób powyżej 50. rok życia. Warto więc zachęcić do tego rodziców. Może pokażecie film z Ryanem swojemu tacie?

To, że jeszcze nie potrzebujecie kolonoskopii, nie oznacza, że powinniśmy się bać innych regularnych badań.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Mięso z probówek do kupienia w sklepie mięsnym. Kogo na nie stać?