Kudłate Taxi w Warszawie - czym jest?

Kudłate Taxi wyjechało na ulice Warszawy. Jak działa taksówka dla psów?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.11.2021 15:39

W Warszawie zaczęła działać wyjątkowa usługa dla czworonogów i ich właścicieli. Kudłate Taxi pomoże przewieźć kota lub psa, gdy trzeba udać się z nim do weterynarza lub do pracy. Chcecie wiedzieć, w jaki sposób zamówić taksówkę?

Brak własnego samochodu to kłopot dla właścicieli czworonogów. Kiedy trzeba zamówić taksówkę, by udać się z psem lub kotem do weterynarza, nie zawsze oznacza to pewność, że kurs się odbędzie. Kierowcy często odmawiają przejazdu, argumentując, że na tapicerce zostaje sierść albo inni pasażerowie mogą mieć alergię. Z kolei transport publiczny nie jest dobrym rozwiązaniem, gdy zwierzę jest osłabione.

Wybawieniem dla właścicieli czworonogów ze stolicy jest... Kudłate Taxi. Jest to inicjatywa, która pomaga przetransportować zwierzęta na terenie Warszawy. Nic dziwnego, że "taksówka dla psów" zdobywa coraz większą popularność. Kto odpowiada za ten projekt? I jak zamówić Kudłate Taxi? Scrollujcie dalej!

Kudłate Taxi - co warto wiedzieć?

Na pomysł stworzenia Kudłatego Taxi wpadł pan Hubert z fundacji Animal Rescue Poland. Zauważył on problem, który doświadczają właściciele czworonogów ze stolicy. W Kudłatym Taxi sierść lub błoto z łapek zwierzaka to nie kłopot. Zwierzę może podróżować w transporterze lub na kanapie obok właściciela, przypięte specjalnymi pasami. Może też jechać samodzielnie z panem Hubertem, jeśli właściciel ma kwarantannę.

Twój pupil zachorował i nie masz jak dojechać do lecznicy? Jedziesz z psiakiem na wakacje i musisz dostać się z Nim na lotnisko? Zadzwoń o każdej porze dnia i nocy.

- Facebook Kudłate Taxi
trwa ładowanie posta...

Kudłate Taxi - jak je zamówić?

Taksówkę dla czworonogów można zamówić pod numerem 516 846 671. Warto ustalić termin podróży z wyprzedzeniem, ale pan Hubert zapewnia, że w kryzysowych sytuacjach "rzuca wszystko i jedzie". Mężczyzna zaznacza, że przejazd Kudłatym Taxi opłaca się bardziej niż zwykłą taksówką. Opłaty wynoszą 2 zł za kilometr plus 20 zł za czyszczenie pojazdu.

trwa ładowanie posta...

Źródła: Facebook/warszawa.wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Super pomysł. Mogę wreszcie zapisać psiaka do stomatologa czy fryzjera. Duża rasa a nie jestem mobilna. Pozdrawiam i gratuluję pomysłu
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ewelina,zgłoś
SUPER pomysł 🙂Jeszcze nie korzystałam z usług ,ale w imieniu moich zwierzaków, bardzo dziękuję 😘
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Małgorzata,zgłoś
Wspaniały pomysł brawo
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się