Ile można zarobić na wyprowadzaniu psów?

Sprawdził, ile zarobi na wyprowadzaniu psów. To lepszy biznes niż myślisz

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
02.08.2023 14:45

Potrzebujesz szybko dorobić do budżetu? Być może wyprowadzanie psów to właściwa praca dla ciebie. Influencer zdradził, ile zarobił na spacerach ze zwierzakami.

Jakub Glenc "Glencu" jest youtuberem, tiktorekem i influencerem. Twórca postanowił sprawdzić, ile jest w stanie zarobić na wyprowadzaniu psów. Efekty eksperymentu opublikował na swoim kanale w postaci filmu.

Influencer zaczął od rozreklamowania usług. Obecnie prawie każda dzielnica większego miasta, a nawet osiedla, posiada na Facebooku grupę zrzeszającą mieszkańców. Internauci informują się o sprawach sąsiedzkich - planowanym wyłączeniu prądu, przedmiotach zagubionych w okolicy, itp. Glencu właśnie tam ogłosił, że chętnie wyprowadzi pieski na spacer, a z przechadzki nagra i zmontuje film.

Czy da się zarabiać na wyprowadzaniu psów?

Glencu zarobił 270 zł w 24 godziny. Standardową stawką, jaką oferowali właściciele psiaków było 10-20 zł za 15-minutowy spacer. Influencer od jednego z klientów otrzymał także bardzo hojny napiwek.

Oczywiście podane stawki są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od miasta, długości spaceru, ale także od... psa. I choć ten aspekt może bawić, to nie chodzi tu o kwestię tego, jak dużą kupę trzeba będzie posprzątać. Warto pamiętać, że pies jest żywym stworzeniem, które ma swój charakter i temperament. Niektóre z nich mogą być uparte, mogą nie chcieć współpracować z obcym człowiekiem, a nawet być agresywne.

Profesjonalny petsitter czy dog walker za godzinny spacer może zarobić nawet 100-200 zł. Może wydawać się to abstrakcyjną kwotą, ale taka osoba jest profesjonalistą - posiada kompleksową wiedzę na temat obchodzenia się z czworonogami, w razie nagłego wypadku będzie zdolna do udzielenia pierwszej pomocy itp.

Wbrew powszechnej opinii - wyprowadzanie psów wcale nie jest łatwą pracą, a na pewno - jest pracą bardzo odpowiedzialną.

ile zarobię WYPROWADZAJĄC PSY?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 15
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4