Kontrowersyjna współpraca Wersow

Kontrowersyjna współpraca Wersow. Maja Staśko interweniuje

Źródło zdjęć: © Wersow, fot. Instagram
Anna RusakAnna Rusak,24.03.2023 12:00

Weronika Sowa, influencerka znana jako Wersow, niedawno ogłosiła nową współpracę. Aktywistka Maja Staśko dość szybko wytknęła jej błąd i podzieliła się swoimi wątpliwościami. Teraz Wersow odpowiada na jej zarzuty. Jak się tłumaczy?

Aktywistka Maja Staśko pilnie śledzi poczynania polskich influencerów. Jakiś czas temu zasugerowała chociażby, że nowe lody Ekipy, czyli Chmurka i Burza, powinny być wegańskie. Teraz postanowiła zwrócić uwagę właścicielce psów, które widnieją na opakowaniach lodów, czyli Weronice Sowie, znanej jako Wersow.

W poniedziałek 20 marca Maja Staśko wytknęła influencerce współpracę z jedną z popularniejszych marek zajmujących się nakładkami, które służą m.in. do prostowania zębów. Wersow postanowiła odnieść się do całej dramy.

Wersow i kontrowersyjna współpraca

Maja Staśko w kilku postach na Twitterze wyjaśniła, czemu uważa, że reklamowanie przez Sowę nakładek na zęby jest nieodpowiedzialne. Napisała o wszystkich wątpliwościach i kontrowersjach związanych z marką. Dodała też, że według specjalistów niewłaściwa korekcja zębów może doprowadzić nawet do ich wypadania.

"Dzisiejsza reklama na kanale Wersow z 3 mln obserwujących. Reklamowanie tego produktu nie jest odpowiedzialne. Specjaliści wskazują, że niewłaściwa korekcja zębów bez osobistego nadzoru stomatologa może nawet doprowadzić do ich wypadania" - pisze w poście Staśko.

trwa ładowanie posta...

Wersow kończy współpracę przez Maję Staśko?

Na zarzuty po paru dniach postanowiła odpowiedzieć Wersow. Influencerka przyznała, że zdecydowała się na współpracę ze względu na liczne polecenia znajomych - rzeczywiście wiele osób w sieci reklamuje takie nakładki. Dodała, że jej pierwsza wizyta przebiegła bez zastrzeżeń, ale ostatecznie zdecydowała się nie kontynuować leczenia i współpracy.

"Dziś bardziej formalnie, ale na okoliczności licznych zapytań dotyczących mojej współpracy, pozwólcie na kilka słów ode mnie. Decydując się na tę współpracę zrobiłam rekonesans wśród znajomych, którzy pozytywnie ocenili proces leczenia z tą firmą. Moja pierwsza wizyta także przebiegła bez zastrzeżeń" - pisze Wersow w oświadczeniu.

"Pojawiło się wiele kontrowersji wokół sposobu leczenia i problemów natury formalnej wskazywanych przez klientów. Mimo zapewnień firmy, że działa w 100 proc. zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, zdecydowałam, że nie będę kontynuowała leczenia oraz tej współpracy, bowiem temat wywołuje zbyt dużo wątpliwości" - tłumaczy influencerka.

trwa ładowanie posta...

Większość internautów pochwaliła krok Wersow. Choć część osób zastanawia się również, czemu influencerka zainteresowała się tą sprawą dopiero po tym, jak została za nią skrytykowana. Jeszcze inni użytkownicy nie potrafią zrozumieć, czemu Maja Staśko przyczepiła się tylko Sowy, skoro wcześniej wielu innych influencerów decydowało się na taką współpracę.

"Czemu tylko Werka dostaje ten największy hejt za jakąś współprace? Wiele influ to reklamowało, tych większych również" - pyta jedna z użytwkonczek Twittera.

"Jestem ciekawa, czemu Staśko doczepiła się tylko Wery. Natsu czy te inne typiary z Teamów X to reklamują i jakoś Staśko ani mrugnie, żeby im zwrócić uwagę" - zastanawia się inna osoba.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 2