trendy
Jeśli Uberem kieruje osoba niebinarna lub kobieta, może odmówić kursu mężczyźnie
Wykop vs. mapa miejsc dla zaszczepionych

Komando SZURÓW z WYKOPU zaatakowało mapę z knajpami dla zaszczepionych

Źródło zdjęć: © Vibez / Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.12.2021 12:10

Chcecie wiedzieć, gdzie zjeść w towarzystwie osób zaszczepionych? Pewien informatyk z Warszawy też chciał, dlatego stworzył internetową mapę lokali, w których można czuć się bezpiecznie. Jego pracę zniszczyli użytkownicy serwisu Wykop.pl.

bFFxftcj

Żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazują, że pandemia jest w odwrocie. Każdego dnia w Polsce na COVID-19 umiera kilkaset osób, a zakaża się kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy. Mimo przygnębiających statystyk, wszyscy pragniemy wrócić do normalności. Umożliwiają nam to szczepienia - dzięki nim możemy spotykać się z innymi ludźmi bez obaw, że trafimy na szpitalne łóżko pod respirator.

Kiedy wychodzimy na miasto, chcemy czuć się bezpiecznie. Jednak nie zawsze jest to możliwe, bo nie wszyscy mają ochotę się szczepić - odsetek w pełni zaszczepionych Polaków nie przekracza 50%. Najwidoczniej niektórych w większym stopniu przekonują treści piosenek Ivana Komarenki i live'y Edyty Górniak na Instagramie, niż osiągnięcia naukowców.

Ivan Komarenko - "Żyję mało higienicznie", czyli lider koronasceptyków drwi z chorych na COVID-19

bFFxftcl

Restauracje tylko dla zaszczepionych

W związku z tym, że wielu Polaków jest nastawionych sceptycznie do osiągnięć nauki, coraz więcej barów, klubów i restauracji wprowadza ograniczenia dla niezaszczepionych. Restauracja Der Elefant na warszawskim Śródmieściu jako pierwsza zamknęła się dla antyszczepionkowców, a jej śladem podążyły kolejne miejsca w całym kraju m.in. klub SAPTiF czy Yatta Ramen.

Mapa miejsc dla osób zaszczepionych

Warszawski informatyk Filip Tepper stworzył stronę z mapą miejsc, które wpuszczają jedynie ozdrowieńców i osoby, które okażą zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu. - Chciałem wiedzieć, gdzie będę mógł usiąść i zjeść posiłek, napić się drinka w poczuciu większego bezpieczeństwa. Stwierdziłem, że ta wiedza może przydać się też innym, stąd pomysł na stronę internetową - powiedział dla "Gazety Wyborczej".

Użytkownicy Wykopu vs. mapa miejsc dla osób zaszczepionych

Tepper nazwał stronę "zpaszportem.pl". Znajdowało się tam ok. 40 lokalizacji z miejscami dla osób zaszczepionych. Strona nie spodobała się szurom, którzy zaatakowali witrynę tuż po jej uruchomieniu. Twórca projektu stwierdził, że musiał zawiesić stronę "w wyniku dość natrętnych działań użytkowników wykop.pl".

bFFxftcn

Osoby zaprzeczające istnieniu pandemii stwierdziły, że karą za wymaganie zaświadczeń o szczepieniach będzie masowe wystawianie restauracjom 1 gwiazdki w opiniach Google. Moja mapa dała im platformę do tego, żeby zrobić to jeszcze łatwiej i jeszcze szybciej. Nie chcę im dawać tej satysfakcji.

- Filip Tepper

Informatyk zapowiedział, że po świętach wróci do strony i "zrobi ją lepiej".

Filipowi życzymy powodzenia, a lokalom, które zamykają się dla niezaszczepionych, radzimy, aby nie przejmowały się hejtem i robiły dalej swoje.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
fuckwykop,zgłoś
To są ci sami, co są za WOLNYM RYNKIEM XD
Odpowiedz
2
like
0
dislike
geras,zgłoś
Autorze - osoby niepopierające przymusu szczepień i zamykania lokali dla osób niezaszczepionych, nie są antyszczepionkowcami. To często osoby zaszczepione, które nie lubią przymusu, zakazów, nakazów. Co więcej - osoby niezaszczepione nie są antyszczepionkowcami. Wielu Polaków nigdy nie szczepiło się na grypę, choć znało zagrożenie. Czy to czyni z nich szurów i antyszczepów? Trzecią dawkę przyjmie jeszcze mniej osób niż pierwsze dwie. Z prostego powodu - okazało się, że szczepienia przeciwko COVID-19 są mniej skuteczne, niż zapewniano. Więc ludzie zdroworozsądkowi przestają uważać, że samo szczepienie jest zbawieniem i ocali nasze życia. Bo nie jest.
Odpowiedz
4
like
1
dislike
zobacz odpowiedzi (3)
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
UFO istnieje? Kongres odkrywa tajemnice Pentagonu i streamuje na YouTube