Bolt

Kierowca Bolta naruszył granice jej cielesności. Zgłosiła sprawę, w zamian dostała… 8 złotych zwrotu za przejazd

Źródło zdjęć: © Facebook.com, Bolt
Anna RusakAnna Rusak,09.02.2022 18:34

Dziewczyna podzieliła się wstrząsająca sytuacją, której doświadczyła podczas jazdy Boltem. Kierowca naruszył granice jej cielesności, ale niektórzy winę zwalają oczywiście na nią. W końcu mogła wybrać inną taksówkę…

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak ważne jest, by mężczyźni zrozumieli, z czym niestety muszą się mierzyć kobiety, które same wracają nocą do domu. Wtedy niektórzy komentujący twierdzili, że do takich sytuacji prawie w ogóle nie dochodzi i "nie wszyscy mężczyźni tacy są".

Pewnie, nie każdy mężczyzna dopuści się nadużycia w stosunku do kobiety, ale nie możemy udawać, że takich sytuacji nie ma. Ostatnia historia dziewczyny, którą skrzywdził kierowca Bolta niestety to udowadnia.

Co się wydarzyło w Bolcie?

Dziewczyna opublikowała na fanpage'u Bolt oświadczenie. Opisała sytuację, której doświadczyła, gdy wieczorem wracała do domu. Trasa, która miał jej zająć 6 minut, trwała godzinę. 


Wczoraj w nocy zamówiłam Bolta, który miał mnie zawieźć ze spotkania ze znajomymi na Świętokrzyskiej w Warszawie do domu - na Wolę. Ta trasa zwykle zajmuje jakieś 6min o tej porze. Wczorajszej nocy trwała godzinę. Byłam tak zmęczona dwudniowymi warsztatami tanecznymi, że padłam. Po prostu zasnęłam.

Dziewczyna pisze, że w trakcie jazdy zasnęła, bo była po prostu zmęczona, a kierowca samochodu wywiózł ją na parking, gdzie przekroczył granice jej nietykalności cielesnej. Gdy zorientowała się, co się stało, mężczyzna jedynie powtarzał, że ją przeprasza. 


Gdy się obudziłam okazało się, że to nie był sen… facet ze zdjęcia, czyli kierowca Bolta, wywiózł mnie na jakiś parking […]. Gdy się ocknęłam i dotarło do mnie, co się dzieje, wpadłam w taki szał ze strachu, że myślałam, że go rozszarpię. Powiedziałam jemu, że albo mnie zawiezie do domu, albo dzwonię na policję. Patrzył na mnie jak jakiś psychol, we mnie rosła frustracja, a on tylko mówił "AJM SORI" - I’m sorry do cholery?! I myślał, że co? Wrócę do domu i zapomnę o tym? Cały czas czuję tę jego rękę, widzę jego twarz jak zamykam oczy i słyszę jego głos, czuję obrzydzenie do niego, do Was jako do firmy Bolt i co najgorsze do siebie.

Ostatecznie odwiózł ją do domu. Gdy zgłosiła sprawę w aplikacji Bolt dostała jedynie informacje o zwrocie kwoty przejazdu. Tyle. Po tym powrocie do domu zostało jej trochę ponad osiem złotych i trauma. Firma jeszcze nie odniosła się do całego zdarzenia.

Bolt
Bolt (Facebook.com)

To się mogło zdarzyć wszędzie, każdej z nas

Historia tej dziewczyny jest przerażająca. Komentarze, które można przeczytać pod jej postem są jednak naprawdę odrażające. Oczywiście mamy odczynienia z klasycznym obwinianiem dziewczyny i zwracaniem uwagi na pochodzenie kierowcy.

Przecież od roku jest wałkowane w mediach że w tych tanich przewozach na aplikację ci kierowcy gwałcą pasażerki. Po co wy to w ogóle zamawiacie (bo parę złoty taniej)? Ile trzeba mieć promili żeby zasnąć w czasie 8zł kursu?????

Niektórzy sugerują, że do całej sytuacji by nie doszło, gdyby nie… Bolt. Tak, nie obwiniają faceta, który dopuścił się nadużycia w stosunku do dziewczyny, ale za to piszą, że w sumie sama się prosiła, bo wybrała takiego przewoźnika a nie innego. Można się tylko domyślić, że do głosu doszli kierowcy "legalnych" taksówek.


Jeździj sobie dalej boltem a nie taksówką, bo taniej, przygody gwarantowane ;)

Wydźwięk tej sytuacji jest w zasadzie taki sam, jak zawsze. W końcu to nigdy nie jest wina faceta. To ona dokonała złego wyboru, to jej wina, że wsiadła do Bolta, a nie do taksówki. Czym to się różni od stwierdzeń, które często pojawiają się w takich sytuacjach: "Ona go kusiła", "Mogła nie zakładać tej krótkiej spódniczki", "Spojrzała w taki sposób, że ewidentnie tego chciała"?

Kiedy w końcu zrozumiemy, że nasze ciała należą do nas i nie różnią się pod tym względem od ciał mężczyzn. Kiedy będziemy mogły wsiąść do samochodu, wracać nocą ulicą bez strachu o to, że może nam się w niej stać krzywda? Kiedy?!

Policja nie potraktowała jej poważnie

Kobieta Onet porozmawiała z poszkodowaną dziewczyną. Opowiedziała, jak została potraktowana przez policję, gdy chciała zgłosić zdarzenie. Funkcjonariuszka czterokrotnie sprawdziła ją alkomatem. Ten wykazał 0,8 promila we krwi.

Policjantki, jak można wywnioskować z tego, co mówiła dziewczyna, nie traktowały jej poważnie. One też zwróciły jej uwagę na to, że powinna była po prostu wybrać inną taksówkę, a samo zgłoszenie przyjęto dopiero za trzecim razem.

W tej historii nieistotne jest przecież ani to, czy dziewczyna była pod wpływem alkoholu, ani to, do jakiego pojazdu wsiadła. Nic, absolutnie nic nie usprawiedliwia tego mężczyzny.

To się przecież mogło przydarzyć każdej z nas. Każdej, w jakimkolwiek środku transportu. Najgorsze, najsmutniejsze jest chyba to, że tak jak ta dziewczyna, po takich sytuacjach w jakiś sposób odczuwamy obrzydzenie… do siebie. Nic dziwnego. Przecież od tak dawna wmawia nam się, że właśnie tak powinniśmy się czuć. Do tego właśnie prowadzi taka retoryka.

Dziewczynie, która doświadczyła tej sytuacji, naprawdę współczujemy. Dziękujemy jej też za odwagę, za to że podzieliła się tą historią, bo może dzięki temu komuś innemu uda się uniknąć podobnej sytuacji. Otwarte mówienie o takich wydarzeniach nie jest łatwe. Mamy też nadzieję, że firma zajmie się sprawą.

Update: Firma Bolt odniosła się do zarzutów dziewczyny i obiecała, że zajmie się sprawą.

Bolt bardzo poważnie traktuje tego typu zarzuty i stosując w takich przypadkach zasadę »zero tolerancji«, nie akceptujemy takiego zachowania wśród kierowców i kierowczyń zatrudnionych przez współpracujące z nami floty. Nasz zespół odpowiada na wszystkie zgłoszenia przesyłane w aplikacji, blokuje kierowcę na platformie Bolt tak, by nie mógł realizować już przejazdów oraz bada każdą zaistniałą sytuację. Współpracujemy z policją przy każdej sprawie, zapewniając żeby osoby odpowiedzialne poniosły konsekwencje.

- Onet

Źródło: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/noemi-wracala-do-domu-boltem-dotykal-moich-posladkow-zaczelam-krzyczec/ne75f66

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1