trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Modlitwa uzdrawia z depresji?

Katolicki portal twierdzi, że modlitwa uzdrawia z depresji. Jak można pisać takie bzdury?

Źródło zdjęć: © Canva, Fronda.pl
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.03.2022 17:30

Fronda.pl zaprasza na odwiedziny w ciemnogrodzie. Katolicki serwis wypuścił tekst o tytule "Psychiatrzy i psycholodzy w szoku! Te modlitwy uzdrawiają z depresji". Przecież to kpina z osób z problemami ze zdrowiem psychicznym.

W Polsce panuje wolność słowa. W idealnym świecie oznaczałoby to, że każdy bierze odpowiedzialność za to, co pisze. Niestety, redaktorzy portalu Fronda.pl postanowili puścić hamulce wagonika, w którym siedziała logika, aby runąć w przepaść absurdu. Tym kwiecistym porównaniem chciałem wyrazić swoje odczucia względem artykułu, który poleca modlitwę jako lekarstwo na depresję.

Artykuł zatytułowany "Psychiatrzy i psycholodzy w szoku! Te modlitwy uzdrawiają z depresji" jest dowodem ignorancji i braku odpowiedzialności ze strony redaktorów portalu Fronda. Tekst bagatelizuje osoby z problemami ze zdrowiem psychicznym, które poświęcają czas i pieniądze na fachową terapię. No ale po co to robią, skoro można odmówić zdrowaśkę? Alleluja i po depresji.

Modlitwa uzdrawia z depresji?
Modlitwa uzdrawia z depresji? (Fronda.pl)

Modlitwa działa jak zaklęcie z Harry'ego Pottera?

Trzeba jasno powiedzieć - tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś na poważnie traktował Frondę - że nic nie zastąpi terapii i specjalistycznego leczenia. Modlitwa nie usuwa depresji w magiczny sposób. Sugerowanie, że tak jest, tylko zniechęca ludzi do prawidłowej troski o zdrowie psychiczne. Właśnie przez tego typu wynaturzenia chorzy wstydzą się poprosić o fachową pomoc.

Przez tego typu artykuły, jak ten, który ukazał się na Frondzie, katolicy będą postrzegani jak osoby rodem ze średniowiecza.

Gdzie znaleźć wsparcie?

Jeśli doświadczacie kryzysu, nie wstydźcie się poprosić o pomoc. W Polsce funkcjonują ośrodki i infolinie, które oferują bezpłatne wsparcie psychologiczne. Pod numerem 800 70 2222 działa Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Pod numerem 22 594 91 00 działa Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (czynny w środy i czwartki 17:00-19:00). Jeśli szukacie terapii dla siebie, przeczytajcie nasz poradnik.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Fuuu,zgłoś
Dla niewierzących odwiedzających portal dla wierzących kpina bo Bóg nie daje niczego tym którzy nie wierzą. W Biblii jest scena Jezus pyta czy wierzysz? Niech sobie domyślą finał osoby nie wierzące.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu