Najjjka ocenia msze święte w grze "Roblox"

Msze w grze "Roblox" wkurzyły Najjjkę, katolicką influencerkę

Źródło zdjęć: © Najjjka / TikTok - Najjjka
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.01.2023 13:15

Katolicka influencerka Najjjka niejednokrotnie zasłynęła kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem zabrała głos na temat popularnego tematu, jakim są msze święte w grze "Roblox". Kobieta nie zostawiła suchej nitki na uczestnikach cyfrowych liturgii. Jest dla nich bardziej surowa niż niejeden ksiądz.

Na początku 2023 roku media społecznościowe obiegły filmy ukazujące nietypową zabawę. Grupa młodych osób odtwarza msze święte w grze "Roblox". Cyfrowe liturgie wyróżniają się dbałością o detale. Organizatorzy uroczystości odtworzyli wnętrze kościoła, włącznie z prezbiterium, ołtarzem, obrazami świętych, tabernakulum, kwiatami i świecami. Gracze wcielają się w role wiernych i kapłanów.

Kim jest Nijjka, katolicka influencerka?

Sprawą zainteresowała się influencerka Najjjka. Użytkowniczka nazywa samą siebie dumną katoliczką. Jest przeciwniczką społeczności LGBTQ+ i aborcji. Zabłysnęła . sugestią, że dobrze się stało, iż Izabela z Pszczyny zmarła oraz odkryciem przyczyny agresji Rosji na Ukrainę - jej zdaniem to kara boska za grzechy. Katoinfluencerka nie ukrywa, że jest negacjonistką nauki, bo nazywa pandemię mianem "plandemii".

"KATOLICZKA" NAJJJKA PORÓWNUJE UKRAIŃCÓW DO ROBAKÓW

Najjjka ocenia msze święte w grze "Roblox"

Najjjka nie wykazała woli zrozumienia fenomenu zjawiska mszy świętych w grze "Roblox". Uczestników cyfrowych liturgii zwyzywała od bluźnierców, którzy wyśmiewają tradycję katolicką.

- Ta cała msza święta w "Robloksie" to jest jedna wielka kpina z czegoś, co jest prawdziwą świętością. Na mszy świętej dzieją się prawdziwe cuda. Jezus ofiaruje się cały za nas, za nasze grzechy, za nasze całe życie. Za wszystko, co mamy. Po prostu za nas. Ale nie można robić z tego wielkiego widowiska, pośmiewiska. To jest świętość. My mamy się cieszyć z tego, że uczestniczymy we mszy, a nie robić sobie z tego widowisko i dosłownie pośmiewisko - powiedziała Najjjka.

- Wiadomo, że dzieciaki nie biorą tego na poważnie. No proszę was, nie można czegoś takiego pochwalać. To już jest grzech, który podchodzi pod bluźnierstwo. To jest żartowanie z czegoś, co jest świętością. To ustanowił sam Jezus tutaj na Ziemi. Nie naśmiewam się z żadnej innej religii, z żadnych innych przyzwyczajeń, obyczajów, tradycji. Jako katoliczka czuję się urażona, że ktoś naśmiewa się z tego, co jest dla mnie ważne - stwierdziła katoinfluencerka w nagraniu na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Księża komentują msze święte w grze "Roblox"

Ocena Najjjki mszy świętych w grze "Roblox" jest bardziej radykalna niż ocena wydana przez księży. Przykładowo, ks. Sebastian Picur docenił przygotowania młodych graczy do rozgrywki, a cyfrowe liturgie ocenił jako dziecięcą formę pobożności.

- Wielki szacunek dla chłopaków za znajomość liturgii: wystroju, układu świątyni, szat, przygotowania i przebiegu mszy świętej. Oczywiście są pewne potknięcia, ale na podstawie obejrzanych fragmentów mogę stwierdzić, że goście super ogarniają liturgię i są jej pasjonatami. Za to ocena 10 na 10 - powiedział ks. Picur w filmie na TikToku.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 74
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 10