Tomasz Dorożała wydłuża nogi

Apostoł z TikToka poszerzył ofertę cudów. Masowo wydłuża nogi

Źródło zdjęć: © Tomasz Dorożała / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.01.2023 07:00

Samozwańczy apostoł i uzdrowiciel Tomasz Dorożała publikuje w mediach społecznościowych nagrania ze spotkań z wiernymi. Niektóre z materiałów wywołują zdumienie internautów. Na jednym z filmów Dorożała nakazuje nogom rosnąć w imię Jezusa.

Tomasz Dorożała to "głos prawdziwego przebudzenia". Twierdzi, że jest pastorem we wspólnocie "Potęga Nieba" Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii w Gdańsku i założycielem Służby Apostolskiej "Ogień Przebudzenia". Mężczyzna zyskał popularność pod koniec 2021 roku, gdy media nagłośniły filmiki, na których Dorożała prezentuje supermoce. Chodzi o rzekome wypędzanie demonów z ludzi.

Jedno z nagrań przedstawia egzorcyzmowanie ludzi w biurowcu w centrum Gdańska. Na filmie widzimy kobietę, która telepie się, wierzga, krzyczy, a Dorożała i jego pomocnik trzymają ją, szczekają i wydzierają się do demonów: - W imieniu Jezusa wyłaź! Wyłaź! Wyłaź! Won! Won! Won! Won! Opuszczasz jej ciało!

Kontrowersje wywołał fakt, że w spotkaniach z "wypędzaniem demonów" uczestniczyły dzieci.

UWAGA, bardzo silna manifestacja demonów! egzorcyzmy | Bartosz M. Tomasz Dorożała | Dotyk Nieba

Tomasz Dorożała "wydłuża" nogi

W zakres rzekomo bezpłatnych usług mężczyzny wchodzi uwalnianie zniewolonych, uzdrawianie chorych, prorokowanie. Dorożała do repertuaru swoich umiejętności dołożył wydłużanie nóg. Samozwańczy uzdrowiciel opublikował relację w mediach społecznościowych.

Nagranie pochodzi ze spotkania "Dotyk Nieba" w Gdańsku. Dorożała stoi w sali lekcyjnej pośrodku grupy ludzi. - Wszyscy ludzie, którzy mają problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, ręka do góry. Wszyscy z tym problemem mają sobie usiąść na ławkach - nakazuje Dorożała. Następnie wyjaśnia: - Zobaczymy teraz, czy macie tzw. krótszą nogę. Wszystkim naraz będą się wyrównywały.

"Duchy skoliotyczne, opuszczajcie ludzi!"

Na rzędzie krzeseł siada kilkoro ludzi. Pomocnicy Dorożały łapią ochotników za nogi i podnoszą je. W tym czasie samozwańczy apostoł chodzi od człowieka do człowieka, dotyka za nogi i wykrzykuje:

- Ja rozkazuję krótszym nogom wyrównać się teraz! Wszystko niech rośnie w tej chwili. W imieniu Jezus rośnij. 100 procent rośnij. Widzisz, co się dzieje? 100 procent! 100 procent! 100 procent! Na mocy imienia Jezus rośnij. Wyrównaj się tam, wyrównaj, wyrównaj. Duchy skoliotyczne, opuszczajcie ludzi teraz. Opuszczaj ją! Wyrównaj się. Diable, puszczaj ją! Co tam się dzieje z tą nogą? Tak podskakuje po prostu? Wyrównaj się - mówi Dorożała.

Wyrównywanie nóg to robota, która zajmuje Dorożale kilkadziesiąt sekund. Po tym czasie wszyscy wstają z wyrównanymi nogami. - Alleluja, chwała dla Jezusa - komentuje Dorożała.

Mężczyzna wydłuża nogi trzem turom chętnych osób. Po wszystkim wyjaśnia: - Co do krótszych nóg. Żeby była jasność. Człowiek, który ma problem z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, także może mieć biodro lekko przesunięte ze względu na to, że jest tam lekki skręt. Wtedy wydaje się, że noga jest krótsza. Ale ona nie jest krótsza. Czasami jest krótsza, gdy człowiek rodzi się z krótszą nogą. Wtedy potrzeba cudu. To się tak marketingowo nazywa.

U około 15 osób "krótsza noga" rośnie natychmiastowo! | Dotyk Nieba Gdańsk | Tomasz Dorożała

Klipy Dorożały zyskują viralową popularność na TikToku. Film, na którym Dorożała wydłuża nogę o 1,5 cm, zdobył ponad 1,3 mln wyświetleń.

trwa ładowanie posta...

Jaki jest morał? Jeśli dolegają wam jakiekolwiek problemy zdrowotne, umówcie się na wizytę u wykwalifikowanego lekarza. Tylko i wyłącznie. Jeśli natomiast chcecie zostać pośmiewiskiem internetu, Dorożała opublikował na fanpejdżu listę miast, w których przyjeżdża na uzdrowienia. Podobno wstęp jest bezpłatny.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 3