social media
Monika Kociołek we łzach. Dramat po wizycie dostawcy jedzenia
Kasia Babis kończy z internetem

Kasia Babis odchodzi z YouTube! Przerosła ją krytyka po aferze z Zalando?

Źródło zdjęć: © YouTube, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.01.2022 13:40

Kasia Babis ogłosiła, że kończy działalność w internecie. Influencerka zamyka Patronite, autorski kanał oraz podcast "Powiedz, siostro", który prowadziła razem z Martą Nowak. Czy zmiany są rezultatem dramy z Zalando? Nie wiemy, choć się domyślamy.

Każdy, kto staje się wpływową osobą w internecie, musi się liczyć z tym, że prędzej czy później spotka go/ją drama. Jest to nieodłączny element inwentarza, który otrzymujesz w pakiecie ze sławą. W przypadku Kasi Babis - ilustratorki, autorki komiksów, twórczyni commentary i podcasterki - drama wybuchła po tym, gdy influencerka weszła we współpracę z marką odzieżową Zalando.

Kasia Babis zyskała rozpoznawalność na krytyce książek fantasy. W pewnym momencie do repertuaru swojej internetowej twórczości dodała materiały ukazujące absurdy kapitalizmu m.in. patodeweloperkę, patogastronomię, patodziennikarstwo, szkodliwość fast fashion. W związku z tym zgromadziła wokół siebie świadomą społeczność fanów o raczej lewicowych poglądach.

Szurocelebrytki — królowe estrady i teorii spiskowych

Nietrafiona współpraca z Zalando

W grudniu Kasia Babis i jej mama wystąpiły w reklamie Zalando. Fani przecierali oczy ze zdumienia, nie mogąc uwierzyć, że influencerka, która najpierw krytykowała przemysł modowy, promuje sklep handlujący odzieżą. Kasia na ponad miesiąc nabrała wody w usta, po czym wróciła z wyjaśnieniami w podcaście "Powiedz, siostro" - jej niejasne tłumaczenia tylko pogorszyły całą sytuację.

Kasia Babis x Zalando
Kasia Babis x Zalando (Instagram)

Kasia Babis kończy działalność w internecie

Influencerka opublikowała komunikat, z którego dowiadujemy się, że wycofuje się z działalności na YouTube. Wszystkie dotychczasowe materiały, które stworzyła na swój kanał i na potrzeby podcastu, pozostaną dostępne "dla potomności".

Podcast Powiedz, Siostro i kanał Kasia Babis zostają zamknięte (treści na nich nie kasujemy, zostają dla potomności). Zamykamy też Patronite (jesteśmy w kontakcie z obsługą serwisu). Decyzję o niekontynuowaniu podcastu podejmujemy w pełnym porozumieniu, jako przyjaciółki. Jeśli ktoś chce dalej śledzić to, co każda z nas robi / pisze / publikuje – zapraszamy na nasze prywatne instagramy i facebooki. Dziękujemy za te miesiące wszystkim osobom, które nas oglądały i słuchały.

- Kasia Babis
Kasia Babis kończy działalność w internecie
Kasia Babis kończy działalność w internecie (Facebook)

Czy jest to ruch adekwatny do tego, co się stało? Absolutnie nie. Nikt nie żądał, aby Kasia Babis przestała tworzyć content w internecie. Teraz wychodzi na to, że to ona jest ofiarą i jej się powinno współczuć. Owszem, influencerka narobiła sobie kwasu w związku z aferą z Zalando i dziwnymi tłumaczeniami, jednak to nie przekreśla jej jako człowieka/twórczyni/autorki contentu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 199
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 70
Marta,zgłoś
Szkoda :(
Odpowiedz
2like4dislike
Anonimm,zgłoś
Trzeba przyznać jedno , że jest to bardzo ładna dziewczyna
Odpowiedz
2like24dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Monika,zgłoś
Zalando nie jest producentem odzieży, tylko wysyłkowym sklepem internetowym.
Odpowiedz
6like1dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Afera pedofilska na YouTube. Zgłoszą sprawę do prokuratury