AbstrachujeTV

AbstrachujeTV kpią ze współczesnych mężczyzn i feministek. Tak się robi YouTube?

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.08.2021 13:29

Chłopaki z duetu AbstrachujeTV szukają sposobu, jak przebić się ze swoimi treściami na YouTube ponad relację z koncertu Ekipy Friza. Jednak - parafrazując klasyka - znowu im nie wyszło.

Chłopaki z AbstrachujeTV to "dinozaury" polskiego YouTube'a. Ich kanał istnieje od 2012 roku i przez niemal dekadę działalności zgromadził społeczność liczącą prawie 3,4 mln subskrybentów. Jest to imponujące osiągnięcie nie tylko jak na polskie warunki, ale i ogólnoświatowe. AbstrachujeTV przeżywało swoje lepsze i gorsze momenty. Ostatnio kolektyw opuścił jeden z założycieli kanału, Masny.

AbstrachujeTV w czasach swojej świetności - czyli kilka dobrych lat temu - nagrywali serie, które oglądał cały polski internet. Nastolatki zasiadały do ich filmów niczym rodzice do kabaretów, śmiejąc się przy filmach "Czego nie mówią", "Co mówią", "Co myślą", "Czego nie robić", i tak dalej, i tak dalej. Na szczęście zarówno popularność kabaretów, jak i tego typu contentu na YouTube przeminęła.

Kabaret... tzn. AbstrachujeTV o tym, co myślą mężczyźni

Po odejściu Masnego w AbstrachujeTV pozostało dwóch twórców - Robert Pasut i Czarek Jóźwik. Panowie - szukając nowych sposobów, jak rozerwać widzów - wrócili do starego formatu i nagrali 6. odcinek z serii "Gdyby mężczyźni mówili co myślą". Odcinek trwa 4 minuty i 23 sekundy, co - biorąc pod uwagę zawartość materiału - jest o 4 minuty i 23 sekundy za długo.

Zgodnie z konwencją odcinka mężczyźni wreszcie mogą mówić, co myślą. Chłopaki z AbstrachujeTV przekonują więc, że współcześni mężczyźni: uważają siebie samych za p*zdy, chcieliby pisać fatfobiczne komentarze w internecie, mają myśli samobójcze, lubią wk*rwiać feministki, są naiwni, boją się kobiet, no i chłopaki jeszcze cisną bekę z tego, czy warto przepuszczać kobiety w drzwiach.

GDYBY MĘŻCZYŹNI MÓWILI CO MYŚLĄ 6

Jak nie macie pomysłów na content, to weźcie przerwę, urlop, cokolwiek, pls

Feminizm, zdrowie psychiczne, problem z brakiem pewności siebie - jeśli kiedykolwiek śmianie się z tych rzeczy było modne, to w gimnazjum w 2013 roku. Dzisiaj faceci na poważnie traktują troskę o swoje zdrowie psychiczne, są uwrażliwieni na kwestie społeczne i rozumieją, na czym polega feminizm. Jeśli chodzi o pogląd, że faceci to p*zdy, to chyba Robert i Czarek mówią to w swoim imieniu, a nie ogółu mężczyzn.

Być może Robert i Czarek myślą, że wciąż jest 2012 rok, a ich widownia przygotowuje się do egzaminu gimnazjalnego. Jeśli tak jest, to może warto ich uświadomić, że czasy się zmieniły, pewien typ humoru przestał już być zabawny i teraz wywołuje ciary żenady - szczególnie wśród męskiej widowni kanału.

Być może intencje były szczytne, ale wykonanie wyszło słabo

Szukając w filmie jakiegoś głębszego przesłania, zauważam, że panowie chcieli skrytykować pewne nieodpowiedzialne zachowania mężczyzn, choćby podnosząc kwestię tego, że faceci wstydzą się chodzić na badania. Niemniej jednak AbstrachujeTV zrealizowali ten temat w tak żenujący sposób, że przesłanie odcinka gubi się wśród żartów, które śmieszą jedynie widownię na Nocy Kabaretów w Ostródzie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Nie wiem co gorsze, filmik czy artykuł?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kobieta,zgłoś
Ja uważam, ze przesadziliście z tym artykułem. Właśnie większość mężczyzn, których znam mają podobne podejście. To, że w Warszawce ludzie żyją inaczej(chociaz nie wszyscy) to nie znaczy, że cała Polska tak żyje. Bardzo dobrze zobrazowany polski mężczyzna w wieku ok. 30 lat. Jedne co mogę wam przyznać, to to, że mężczyźni są bardziej świadomi zdrowia psychicznego, ale niestety nic więcej. Nie wiem w jakim świecie wy żyjecie i z jakimi ludźmi macie do czynienia, ale to nie są na pewno zwykli i prości ludzie. Pozdrawiam i proszę nie koloryzować polskiej rzeczywistości.
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się