ludzie
16-latkowie poszukiwani do darmowej pracy z CD Projekt RED
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret

Joanna Krupa reklamuje SCAM do wybielania zębów? "Ważne, by HAJS się zgadzał"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.12.2021 11:40

Joanna Krupa zareklamowała zestaw do wybielania zębów Smile Secret. Jak informuje Sylwester Wardęga, celebrytka nie oznaczyła współpracy z marką i raczej... w ogóle nie testowała produktu. Gdyby to zrobiła, raczej nie polecałaby go swoim fanom.

Smile Secret to marka sprzedająca produkty do wybielania zębów, na których reklamy łatwo trafić w internecie. Popularnym akcesorium, które sprzedaje firma, jest zestaw diod LED do zakładania na zęby - gadżet ma wspomóc działanie żelu wybielającego.

Produkty Smile Secret promowało/promuje wiele polskich influencerek i celebrytek, ale raczej bez refleksji, co wciskają swoim fanom. Wystarczy obejrzeć obszerną analizę marki na kanale REVO, aby przekonać się, że Smile Secret ma z wybielaniem zębów tyle wspólnego, co minister Czarnek z akceptacją dla różnorodności.

Polskie influencerki NADAL SZKODZĄ swoim widzom (LIL MASTI, WERSOW, OLA CIUPA)

Joanna Krupa poleca Smile Secret

Mimo wielu materiałów podważających skuteczność produktów Smile Secret, marka wciąż działa i reklamuje się u kolejnych celebrytek. Do osób promujących zestaw do wybielania zębów dołączyła Joanna Krupa, która nagrała na InstaStory śliczną laurkę dla Smile Secret.

Jurorka "Top Model" "poleca" produkt Smile Secret, obudowując to marketingową papką: - Witajcie, kochani. Nie wiem, jak wy, ale ja lubię kawę rano, lubię wypić czerwone winko. Wiem, że to nie są rzeczy, aby mieć piękne i białe zęby, też nie przepadam za chodzeniem do dentysty.

W związku z tym Joanna przybywa z "super news" i mówi, że po 16 minutach używania zestawu Smile Secret "ząbki są piękne i białe".

Joanna Krupa reklamuje Smile Secret
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret (Instagram)
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret (Instagram)
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret
Joanna Krupa reklamuje Smile Secret (Instagram)

Sylwester Wardęga ostro o współpracy Joanny Krupy

Współpracę Joanny Krupy ze Smile Secret w mocnych słowach skrytykował Sylwester Wardęga. Lider internetowej społeczności Wataha przypomniał, że UOKiK nakazał influencerom i influencerkom oznaczać płatne współprace na swoich profilach. Tymczasem Joanna Krupa na żadnej planszy nie oznaczyła współpracy ze Smile Secret, sugerując fanom, że poleca zestaw do wybielania zębów, bo go używa na co dzień.

Wardęga o Joannie Krupie
Wardęga o Joannie Krupie (Instagram)

- Teraz jest pytanie, czy szanowna pani influencerka jest taka, że wszystko poleci jak leci, nawet nie sprawdzi produktu, tylko ważne, by się hajs zgadzał, czy może faktycznie używa od wielu lat tych produktów Smile Secret, aby mieć białe zęby? Sprawdźmy to! - mówi Sylwester Wardęga.

Sylwester Wardęga zauważa, że Joanna Krupa jeszcze niedawno promowała... produkty do wybielania zębów konkurencyjne dla Smile Secret, na których reklamowaniu zarobiła fortunę. Czyżby kończyły się pieniądze i dlatego celebrytka podjęła się współpracy ze Smile Secret? Nie wiem, choć się domyślam.

Wardęga o Joannie Krupie
Wardęga o Joannie Krupie (Instagram)
Wardęga o Joannie Krupie
Wardęga o Joannie Krupie (Instagram)

Kto zapłaci, tego wypromuje. Wczoraj było to, przedwczoraj było tamto, jutro pewnie będzie ActiCoco. Influencerki nie przetestują czegoś, tylko od razu reklamują, bo przecież gdyby tamte produkty do wybielania zębów były dobre, to byś ich używała. Nie przechodziłabyś z konkurencji do konkurencji, z ręki do rąk. Jeżeli tamte były dobre do polecenia odbiorcom, to po co zmieniasz na inną firmę? [...] Chyba, że te produkty nie działają. To po ch*j je polecasz?

- Sylwester Wardęga

Czy Joanna Krupa rzeczywiście potrzebowała zestawu do wybielania zębów? Przypomnijcie sobie, jak wyglądało uzębienie celebrytki na przestrzeni ostatnich lat - nie zauważyłem, aby zęby celebrytki miały kolor inny niż śnieżnobiały. W takim razie po co nagle kobieta miałaby używać Smile Secret?

Dentysta: Cała prawda o Sekretnym uśmiechu!

Gwiazdy telewizji mogą więcej?

- Wam, gwiazdom telewizyjnym, wydaje się, że ludziom można wcisnąć wszystko - mówi Wardęga, zwracając się do Joanny Krupy. - Ale wiesz co? Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Jak nie wiesz, o co chodzi, sprawdź sobie case Barbary Kurdej-Szatan. Jak ludzie przestaną ufać, to reklamodawcy nie będą chcieli współpracować.

Wardęga o Joannie Krupie
Wardęga o Joannie Krupie (Instagram)

Dlaczego mamy końcówkę 2021 roku i nadal mówimy o celebrytkach, które traktują swoich fanów jak osoby niespełna rozumu, a profile w social mediach niczym słupy ogłoszeniowe dla każdego, kto sypnie srebrnikami? Wydawało się, że po wielu aferach związanych z reklamowaniem scamu influencerki nabrały nieco rozwagi... i wtem wchodzi Joanna Krupa z wybielaniem zębów.

Miejmy nadzieję, że UOKiK zajmie się tą sprawą.

CZY GWIAZDY NA INSTAGRAMIE OSZUKUJĄ SWOICH WIDZÓW - SPRAWDZAM REKLAMOWANY PRODUKT!?

Bibi liebt dieses Bleaching! 😷 SMILE SECRET geprüft: CHINA SCHROTT und FAKE LICHT?!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Aktualizacja: sprawę skomentowała menedżerka Krupy, Justyna Bulińska.

Wypowiedź dla serwisu Pudelek:

Joanna jest rezydentką USA i nie ma obowiązku oznaczania współpracy. Każdy produkt, które reklamuje, zawsze testuje i poleca tylko to, czego sama używa. Odrzucamy wiele współprac i selekcjonujemy kontrakty, chociażby ze względu na to, że wiele marek testuje swoje produkty na zwierzętach

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Marka Burberry wycofuje z reklamy osobę po mastektomii